Sylvester Stallone

 •   Doğum Yeri: ABD
 •  Doğum Tarihi: 6 Temmuz 1946
 •   0 Hayranı Var

Michael Sylvester Gardenzio Stallone, Amerikalı bir aktör, film yapımcısı ve senarist. 1976'dan 2015'e kadar Rocky serisinin yedi filminin başlığı karakteri olan boksör Rocky Balboa da dahil olmak üzere Hollywood'un aksiyon rolleri ile tanınır; 1982 ve 2008 yılları arasında çıkan dört Rambo filminden asker John Rambo; Ve Barney Ross, 2010'dan 2014'e kadar The Expendables filmlerinde üç filmde yer aldı. Her üç franchise'taki 14 filmin çoğunu yazdı veya ortak yazdı ve filmlerin çoğunu yönetti.
Stallone'un Rocky filmi Ulusal Sinema Kayıt Merkezi'ne dahil edildi ve film prodüksiyonları Smithsonian Müzesi'ne yerleştirildi. Stallone'nun Rocky serisindeki Philadelphia Sanat Müzesi'nin ön girişindeki kullanımı, bölgenin Rocky Steps lakapına yönlendirildi. Philadelphia, Müzenin yanında kalıcı olarak yerleştirilen Rocky karakterinin bir heykeline sahiptir. 7 Aralık 2010'da Stallone, katılımcı olmayan kategoride Uluslararası Şöhretler Listesi'ne seçildi.
1977'de Stallone, Rocky, En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu dalında iki Akademi Ödülleri'ne aday gösterildi. Charles Chaplin ve Orson Welles'in ardından aynı film için bu iki adaylığı elde eden tarihteki üçüncü adam oldu. Ryan Coogler'ın 2015 filmi Creed'de Rocky Balboa rolünü yeniden canlandırdığı ilk eleştirmen övgülerin yanı sıra ilk Altın Küre Ödülü ve üçüncü Akademi Ödülü adayı aldı.
Stallone, bir kuaför ve güzellik uzmanı olan Frank Stallone, Sr'ın (1919-2011) büyük oğlu New York'taki Cehennem Mutfak'ında ve bir astrolog, eski dansçı ve yönetici Jacqueline "Jackie" Stallone (née Labofish) tarafından doğdu. Kadın güreşi. Stallone'nun babası, Apulia, İtalya'daki Gioia del Colle'de dünyaya geldi ve 1930'lu yıllarda Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etti. Stallone'nun annesi yarı Fransız (Britanyalı) ve yarısı Rus Yahudi (Sovyetler Birliği, Odessa) kökenliydi. Küçük kardeşi aktör ve müzisyen Frank Stallone'dur.
Annesinin doğum sırasında çektiği komplikasyonlar doğum sırasında obstetrisyenleri iki çift forseps kullanmaya zorladı; Bunların yanlış kullanımı bir siniri kopardı ve Stallone'un yüzünün bir bölümünde felce neden oldu. Sonuç olarak, yüzünün sol alt tarafı, dudak, dil ve çene kısımları da dahil olmak üzere, felç edildi - Stalone'a hırıldarcasına bakmasına ve hafifçe şaşkın konuşmasına neden olan bir kazaydı. Stallone Katolik vaftiz edildi. 4 yaş civarında Stallone yassıydı ve annesi tarafından bir musluk dans okuluna yerleştirildi. Babası aileyi 1950'lerin başında Washington, D.C'ye taşıdı ve orada bir güzellik okulu açtı. Annesi 1954'te Barbella'nın adı altında bir kadın spor salonunu açtı. Stallone'un ailesi Sylvester dokuz yaşındayken boşandı ve sonunda annesiyle birlikte yaşadı. Stallone 16 yaşındayken okula kötü bir şekilde gol attı ve annesi ona güzellik salonunda bir yaz işi verdi. Philadelphia'daki Notre Dame Akademisi ve Lincoln Lisesine ve Charlotte Hall Askeri Akademisine Miami Dade Koleji ve Miami Üniversitesine katılmadan önce katıldı.
Expendables, Stallone'un 2010'daki büyük başarısıydı. Yaz / kış 2009 sırasında çekilen film, 13 Ağustos 2010'da piyasaya çıktı. Stallone filmde yazıp yönetti ve oynadı. Filmde ona katılan Jason Statham, Jet Li ve Dolph Lundgren'in yanısıra Terry Crews, Mickey Rourke, Randy Couture, Eric Roberts ve Stone Cold Steve Austin ve diğerleri 80'li yılların aksiyon simgeleri Bruce Willis'in kosterleriydi. Ve Arnold Schwarzenegger. Film, açılış haftasonunda 34.825.135 ABD doları alıp ABD gişelerinde 1 numaraya çıktı. Bu rakam, Stallone'nun kariyerindeki en büyük açılış haftasonu oldu. 2010 yazında Brezilyalı şirket O2 Filmes, filmdeki çalışması için hala 2 milyon ABD Dolarının üzerinde bir borcu olduğunu söyleyen bir bildiri yayınladı. Bir devam filmi The Expendables 2, orijinalinin% 41'inin aksine, 17 Ağustos 2012'de Çürük Domates üzerinde% 67 pozitif kritik bir resepsiyona çıktı. İlk filmden oyuncu geri getirmenin yanı sıra, topluluk ayrıca Jean'i -Claude Van Damme ve Chuck Norris. 2013'te Stallone, Alexis Nolent'in Fransız grafik romanı Du Plomb Dans La Tete'ye dayanan Walter Hill'in yönettiği "The Bullet to Head" adlı aksiyon filminde rol aldı. Ayrıca 2013'te, Arnold Schwarzenegger ve Jim Caviezel'in yanı sıra Robert De Niro'nun da bulunduğu spor komedi Grudge Match'de, aksiyon gerilim Escape Plan'da rol aldı. Stallone, İspanyol Filmi No Rest for the Wicked'ın remake edilmesine ilgi duyduğunu ve beşinci bir Rambo filminde rol aldı ancak her iki proje şimdi rafa kaldırıldı.
The Expendables 3, topluluk aksiyon filmi serisinin üçüncü taksit 15 Ağustos 2014 tarihinde yayımlandı. Dönen topluluk ayrıca Wesley Snipes, Antonio Banderas, Mel Gibson ve Harrison Ford ekledi. Stallone, 2015 yılında, ölen arkadaşı / rakibi Apollo Creed'in oğlu üzerine odaklanan ve bir boksör haline gelen bir spin-off-film filmi olan Creed'de Rocky Balboa rolünü tekrarladı. Ryan Coogler'ın yönettiği film eleştirmenlerin beğenisine sunuldu. İkonik sinematik boksörü yedinci kez canlandıran Stallone'nun karakteri canlandırması, Altın Küre En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü ve üçüncü Akademi Ödülü adayı da dahil olmak üzere yaygın beğeni ve beğeni topladı; Bu kez En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında. Stallone da Galaxy Vol Guardians'da görünecek. 2, 2017'de serbest bırakılacak.
Stallone 1980'lerde bir boks kuruluşu oldu. Boks organizasyon şirketi "Kaplan Göz Prodüksiyonları" dünya şampiyonu boksörler Sean O'Grady ve Aaron Pryor'u imzaladı.
Stallone, California, Beverly Hills'de yaşıyor. 
Stallone üç kez evlendi. 28 Aralık 1974'te 28 yaşındayken Pennsylvania'daki Sasha Czack ile evlendi. Çiftin 36 yaşında kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Sage Moonblood (5 Mayıs 1976 - 13 Temmuz 2012) ve Seargeoh (1979) adlı iki oğlu vardı. Küçük yaşta oğlu, erken yaşlarda otizm teşhisi kondu. Çift 14 Şubat 1985'de boşandı. Model ve oyuncu Brigitte Nielsen ile 15 Aralık 1985'te Beverly Hills, California'da evlendi. İki yıl süren Stallone ve Nielsen'in evlilikleri ve boşanma olayları, tabloid basında oldukça yer aldı. Mayıs 1997'de Stallone, üç kızı olan Sophia, Sistene ve Scarlet'li Jennifer Flavin ile evlendi. Kızları, 74. Altın Küre Ödülleri'nde Miss Golden Globe olarak seçildi.
Stallone, oyunculuk deneyiminin ve hayat deneyiminin mezuniyet için kalan üniversite kredisi karşılığında kabul edilmesinden sonra 1999'da Miami Üniversitesi Başkanı tarafından BFA Güzel Sanatlar Fakültesi (BFA) derecesine layık görüldü.
2006 yılında Stallone, Sly Water adında lüks bir şişe su markası üreten bir içecek şirketi ile ortaklık kurdu.
2007'de Avustralya'daki gümrük yetkilileri, 48 şişeyi sentetik insan büyüme hormonu Jintropin'i bagajında ​​keşfetti.
48 yaşındaki kız kardeşi Toni Ann Filiti, oğlu Sage'nin ölümünden altı hafta sonra 26 Ağustos 2012'de akciğer kanserinden öldü. UCLA hastanesinden ayrılmayı seçtikten sonra annesi Jackie Stallone'un Santa Monica evinde öldü.
2010'da Stallone, aksiyon filmlerinde yıllar boyunca biriktirdiği yara izlerini örtmek için omuzlarında, göğüslerinde ve sırt üstü bölgelerinde dövme sporu yapmaya başladı. Sahip olduğu ilk dövme Flavin'in bir portresi ve onu izleyen üç gül izledi. İlk olarak dövmeleri The Expendables'de ekranda gösterdi.
Stallone, 2016 yılında Cedars-Sinai Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Hollywood'un Kalbi ödülünün sahibi oldu.

  Sylvester Stallone Rol Aldığı Filmler - Sylvester Stallone FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Geri Takip - Backtrace izle
  Geri Takip - Backtrace izle
  40'lı yaşlarının sonlarındaki MacDonald, giriştiği bir banka soygununda yaralanarak polisler tarafından yakalanmıştır. Ancak geçirdiği yaralanma beyninde hasar yaratmış ve amneziye sebep olmuştur. Bir hapishanenin psikiyatri ko...
  •   Tür : Dram, Polisiye - Suç
  •   İzlenme: 239
  •   0
     0
  •   Vizyon : 2019
  •   Süre : 92 Dk.
  IMDb3.7
  MultiDil
  Sylvester Stallone Haberleri Tümünü Gör
“The Expendables 4” Geliyor!16 Ocak 2018
Serinin başrolü Sylvester Stallone müjdeyi verdi....
Haberi Oku   233   0
09 Mart 2018
"Cehennem Melekleri" serisi 4. devam halkasıyla devam ediyor....
Haberi Oku   211   0