Yenilmezler 4 Son Oyun - Avengers: Endgame Full Hd Türkçe Dublaj Seçeneğiyle bu akşam Filmzirvesin'de.

Rihanna

 •   Doğum Yeri: Barbados
 •  Doğum Tarihi: 20 Şubat 1988
 •   0 Hayranı Var
Robyn Rihanna Fenty , Barbadoslu şarkıcı ve şarkı yazarı. Ayrıca kültür elçisi, video yönetmeni, moda ikonu, moda tasarımcısı ve aktristir. Saint Michael, Barbados doğumludur.
Rihanna, 7 yaşında şarkı söylemeye başladı. 15 yaşında "Combermere" adlı müzik okuluna giden Rihanna, iki sınıf arkadaşıyla beraber müzik grubu kurdu. Genç sanatçının yaşamı, müzik yapımcısı Evan Rogers'la tanışmasıyla değişti. Bu dönemde 4 adet demo şarkı çıkaran Rihanna'nın, sesini beğenen Def Jam Kayıt Şirketi'nin patronu Jay-Z, Rihanna ile hemen çalışmalarına başladı.
2005 yılında ilk albümü olan Music of the Sun'ı çıkardı. Albümün çıkış parçası olan "Pon de Replay" Billboard Hot 100 listesinde 2 numaraya kadar yükselmiş ve büyük başarılar elde etmiştir. 2006 yılına gelindiğinde ise A Girl Like Me adını verdiği ikinci stüdyo albümünü çıkardı. Bu albüm sayesinde birçok ödül aldı ve albümdeki SOS şarkısı Billboard Hot 100 listesinde 1 numaraya kadar yükseldi. Bir sonraki yıl çıkarttığı Good Girl Gone Bad (İyi Kız Kötüye Gidiyor) albümünde imaj ve tarzını değiştirerek muhteşem bir çıkış yapan Rihanna, kendinden her yerde söz ettirmeyi başardı. Albümün tanıtımı için "Good Girl Gone Bad Tour" adını verdiği ikinci Dünya turunu düzenledi. Albümdeki Umbrella, Shut Up and Drive, Don't Stop the Music, Take a Bow ve Disturbia önemli Rihanna hitleri oldu. Bunlardan "Umbrella" şarkısı ile Grammy Ödülü kazanan Rihanna, Entertainment Weekly tarafından da '2008'in Divası' seçildi.
2009 yılının son aylarında, dördüncü stüdyo albümü Rated R'ı çıkardı. Bu albümü ile tarzını tekrar değiştirdi ve albümün tanıtımı için "Last Girl on Earth Tour" adını verdiği üçüncü turnesini düzenledi. Bu tur kapsamında Türkiye'ye geldi ve 25.000 kişiye konser verdi. Albümdeki "Russian Roulette", "Hard" ve "Rude Boy" Rihanna hitlerine adını yazdırmayı başardı. Bir sonraki yıl hızını kesemeyip Loud albümünü yayınlamaya karar veren Rihanna, albümün ilk single'ını çıkarmak üzereyken Eminem'le "Love the Way You Lie" şarkısında düet yaptı. Şarkı "Billboard Hot 100" listesinde 7 hafta bir numarada kaldı. Loud albümü için imajını yenileyen Rihanna, saçını da kırmızıya boyattı. Albüm çıktıktan sadece 6 ay sonra dünya çapında 5.000.000 sattı ve albümden çıkan "Only Girl (In the World)", "What's My Name?", "S&M" ve "Man Down" listelerde büyük başarı elde etti. Loud albümünün tanıtımı için ise dördüncü turnesi olan "Loud Tour"'u düzenleyen Rihanna, bu tur sırasında altıncı stüdyo albümünün kayıtlarını tamamladı. 21 Kasım 2011'de satışa sunulan Talk That Talk albümünün çıkış şarkısı We Found Love'dır ve şarkı listelerde önemli başarılar sağladı. Albümün ikinci klibi "You da One" 23 Aralık 2011'de, üçüncü klibi "Where Have You Been" 30 Nisan 2012'de yayınlanmıştır. Talk That Talk'ın tanıtım sürecinde yedinci stüdyo albümünü hazırladı. 26 Eylül 2012'de albümün ilk teklisi Diamonds'ı yayınladı. Diamonds listeleri alt üst etti ve 19 Kasım 2012 tarihinde Unapologetic adlı albümü çıktı. Unapologetic, Billboard Hot 100 listesinde en çok satan albümlerde ilk numaraya yükseldi. 7 Ocak 2013 tarihinde Mikky Ekko ile yaptığı düet olan Stay'i ikinci tekli olarak yayınladı. 8 Ocak 2013'te üçüncü tekli Pour It Up'ı yayınladı. Hemen ardından birçok Amerikan rapçisi ile yaptığı Pour It Up (Remix) yayınlandı. 28 Mayıs 2013 tarihinde Fransız DJ David Guetta ile çalıştığı Right Now adlı dördüncü teklisini yayınladı. 3 Haziran 2013'te Wale ile Bad (Remix) şarkısını yayınladı. Ayrıca Rihanna bu albüm için eski stil ve imajına geri dönmüştür.
Bunların haricinde Rihanna'nın fanlarına verdiği isim "Rihanna Navy"'dir. Ayrıca Rihanna'nın sesi 3.2 oktavdır ve "Hate That I Love You" şarkısının bir canlı performansında bir nota üzerinden hiç bozmadan 8 saniye giderek kendi rekorunu kırmıştır. 55 milyondan fazla kopya albüm, 210 milyondan fazla tekli satışı bulunarak; Dünya'daki en çok dijital satış sayısına sahip kişidir. 18 Mart 2011 tarihine kadar sadece ABD'de 10 milyon albüm, 28 milyondan fazla tekli satmıştır. Top 50 Digital Songs listesinde en çok satan ve en çok şarkısı olan isim olarak da rekoru vardır. 2008 yılının Dünyanın en çok satan Pop sanatçısı ve Yılın sanatçısı seçilmesi yanı sıra Dünya Müzik Ödülleri'nde yine aynı sene "En İyi Uluslararası Kadın Sanatçısı" seçildi ve BRIT Ödülleri dahil olmak üzere birçok yerden övgü aldı. 22 Bilboard Müzik ödülü, 8 tane Grammy, 8 American Music Awards ödülü topladı.
27 Mart 2015'te beyaz perdede yerini alan Home adlı DreamWorks yapımı 3D animasyon filminde Jim Parsons, Steve Martin ve Jennifer Lopez ile birlikte başrolü paylaşan Rihanna, filmde "Tip" adında siyahi bir kızı seslendirdi. Ayrıca filmin soundtrack albümü için "Towards the Sun" adında bir şarkı kaydetmiştir. 28 Ocak 2016'da sekizinci stüdyo albümü Anti'yi yayımlamasının ardından 14 Şubat 2016'da Kanye West'in çıkardığı yedinci stüdyo albümü The Life of Pablo'da "Famous" adlı şarkıda yer almıştır.
Rihanna, 20 Şubat 1988'de Barbados'un Saint Michael şehrinde doğdu. Babası depo amiri "Ronald Fenty", annesi muhasebeci "Monica Fenty"'dir. Annesi Guyana'lı, babası İrlanda asıllı Barbadoslu'dur. Rorrey Fenty ve Rajad Fenty adında 2 erkek kardeşi vardır.  7 yaşında şarkı söylemeye başlayan Rihanna'yı o yıllarda derinden etkileyen olay ise kokain kullanan babası ile annesinin evliliklerinin kötüye gitmesi ve 14 yaşına geldiğinde boşanmaları oldu. Öğrenimine Barbados'daki "Charles F.Broome Memorial" ilkokulunda başladı. 15 yaşında "Combermere" adlı müzik okuluna giderek iki sınıf arkadaşıyla beraber müzik grubu kurdu. 2003 yılında arkadaşları Rihanna'nın grubunu o sırada Barbados'ta tatil yapan müzik yapımcısı Evan Rogers'a tanıttılar. Rogers, gruba ses testi yaptıktan sonra "Rihanna bir dakika benimle gel, diğer ikiniz gidebilirsiniz." diyerek odasında Rihanna'dan Beyoncé'nin kurucusu olduğu Destiny's Child grubunun Emotion şarkısını ve Mariah Carey'den "Hero"'yu dinledi. Bir yıl sonra Rihanna ve annesi Rogers'ın Connecticut Stamford'daki evine taşındılar. "Carl Sturken" şarkı kayıtları için Rihanna'ya yardım etti. Kendisinin okulunun devam etmesi yüzünden yaklaşık bir yıl süren demo kayıtları sonunda, 4 demo şarkıdan Whitney Houston'un çıkış parçası "For the Love of You" ve kendisinin ilk büyük hit parçası "Pon de Replay" şarkısını çeşitli kayıt şirketlerine gönderdiler. Rihanna'nın demolarını beğenen Def Jam Kayıt Şirketi'nin patronu Jay-Z, Rihanna ile hemen çalışmalara başladı.
Rihanna'nın yeni albüm çalışmasına başladığı haberleri 2014'de gündemdeydi. 24 Ocak 2015 tarihinde Rihanna, resmi sitesinden Kanye West ve Paul McCartney ile olan düeti FourFiveSeconds'ı single olarak yayınladı. Ardından yeni single'ı Bitch Better Have My Money 26 Mart tarihinde radyolara gönderildi, iTunes üzerinden indirilmeye sunuldu. 4 Nisan'da March Madness Müzik Festivali'nde kırk sekiz dakikalık bir konser vererek American Oxygen adlı şarkısını ilk kez canlı performans olarak sergiledi. 5 Nisan tarihinde de Jay-Z'nin yeni müzik yayın sitesi Tidal'dan dinlenilmeye sunuldu. Ama nedeni bilinmeyen şekilde bu üç single, sekizinci stüdyo albümünde yoktu. Ayrıca 3D film olan 2015 yapımı Evim adlı filminde seslendirmede Jim Parsons, Steve Martin ve Jennifer Lopez gibi isimlerle yer aldı.Filmin soundtrack albümünde de yer aldı ve 24 Şubat'ta Towards the Sun adlı şarkı soundtrack albümün çıkış şarkısı seçildi. 1 Temmuz 2015 tarihinde Recording Industry Association of America (RIAA), Rihanna'nın toplamda 100 milyon satış yaptığını ve platin ve altın plak aldığını duyurdu. Bu şekilde Rihanna, en çok dijital satış gerçekleştiren ilk ve tek sanatçı olma ünvanını kazandı.  13 Ağustos 2015'de Rihanna'nın The Voice adlı yarışmanın dokuzuncu sezonuna baş danışman olarak katıldığı duyuruldu. Ekim 2015'de Rihanna'nın Luc Besson tarafından çekilecek olan Valerian and the City of a Thousand Planets adlı filmde başrol olacağı, film çekimlerinin Aralık 2015'de başlayacağı ve yayınlanma tarihinin de 2017 yılı olacağı duyuruldu.
Kasım 2015'de Rihanna'nın, Samsung ile 25 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladığı duyuruldu. Bu sözleşmede sadece Rihanna'nın Samsung'un Galaxy serisini tanıtma amaçlı olmadığını, ayrıca Rihanna'nın sekizinci stüdyo albümü Anti ve Anti World Tour için de sponsor olacağı belirtildi. 23 Kasım 2015'de Rihanna Anti World Tour'u duyurdu.. Samsung'un sponsor olacağı dünya turu 2016 yılının Mart ayında başladı ve Kuzey Amerika'daki konserlerde Travis Scott eşlik ederken, Avrupa'daki belirli tarihlerde ise Big Sean eşlik ediyor. 28 Ocak 2016'da sekizinci stüdyo albümü Anti yayınlandı. Ertesi gün albümün üç ek şarkı daha içeren deluxe basımı yayınlandı. Albümün çıkış şarkısı ve Amerikan rapçi Drake ile olan işbirliği Work, listeye girdiği haftadan itibaren art arda dokuz hafta zirvede kaldı. Albümden çıkan üçüncü single "Needed Me" ise listede yedi numaraya kadar yükseldi.
2016'nın ilk yarısında Rihanna birçok single'da konuk olarak yer aldı. 29 Nisan 2016'da Calvin Harris ile "This Is What You Came For" parçasında yer aldı, şarkı Billboard Hot 100 listesinde üç numaraya, UK Singles Chart listesinde iki numaraya yükseldi. Drake'in Views adlı albümündeki "Too Good" adlı parçada ve Mike Will Made It'in single'ı ve aynı zamanda çıkış parçası olan "Nothing Is Promised"'e konuk sanatçı olarak yer aldı. 27 Haziran 2016'da Star Trek Beyond filminin soundtrack albümünden çıkan ilk single "Sledgehammer"'ı seslendirdi. 28 Ağustos 2016'da 2016 MTV Video Müzik Ödülleri gecesinde MTV Video Vanguard Ödülü'nü aldı.
Ağustos 2016'da, Rihanna, Ocean's Eleven'ın kadın oyuncularla tekrar çekimi filminin kadrosuna katıldı. Filmin adı Ocean's Eight olarak duyuruldu ve yönetmeni Gary Ross oldu. Rihanna baş rolü Sandra Bullock, Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, Mindy Kaling, Anne Hathaway ve Awkwafina ile paylaşacak.
 
 
  Rihanna Rol Aldığı Filmler - Rihanna FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Guava Adası izle
  Guava Adası izle
  Donald Glover ve Rihanna'yı bir araya getiren bu 55 dakikalık Amazon Prime yapımı filmde Glover, adada müzik festivali düzenlemeye çalışırken başını belaya sokan bir müzisyeni canlandırıyor. Tropik gerilim olarak...
  •   Tür : Müzikal, Komedi
  •   İzlenme: 499
  •   0
     2
  •   Vizyon : 2019
  •   Süre : 55 Dk.
  IMDb7.0
  Altyazı
  Rihanna Haberleri Tümünü Gör
Bol Yıldızlı 07 Aralık 2017
Ünlü kadın oyuncuları bünyesinde toplayan "Ocean's 8" filminden yeni kare geldi....
Haberi Oku   250   0
15 Temmuz 2017
Bilim kurgu macera filmi 27 Temmuz'da sinemalarda!...
Haberi Oku   327   0