Naomi Watts

  •   Doğum Yeri: İngiltere
  •  Doğum Tarihi: 28 Eylül 1968
  •   0 Hayranı Var
Naomi Ellen Watts, İngiliz ve Avustralyalı aktris. Mulholland Çıkmazı, Halka ve King Kong filmlerinin oyuncusu sanatçı, Akademi Ödülü'ne 21 Grams filmindeki rolüyle aday gösterilmişti.
Watts Shoreham, Kent, İngiltere'de doğdu. Sanatçı 7 yaşındayken babası Peter Watts öldü. Annesi onunla birlikte Kuzey Galler'e yerleşti. Daha sonra 1982 yılında ailesiyle birlikte Sydney Avustralya'ya giderek bu ülkenin vatandaşı oldular. Sanatçı bunu şöyle ifade eder: "Düşündüğümde kendimi Britanyalı hissediyorum ve Birleşik Krallık'ta çok güzel anılarım var, 14 yaşımdayken İngiltere'den hiç ayrılmak istememiştim." 
Avustralya'da kariyerine başlayan sanatçı, Avustralya televizyon dizilerinde bazı rollerden sonra 1991 yılı yapımı bir Avustralya filmi olan Flirting 'de oynadı. Bunu 1995 yapımı Tank Girl izledi. Daha sonra ikinci sınıf Hollywood filmleri olan Children of the Corn IV. ve Dangerous Beauty filmlerinde oynadı.
2001 yılında Mulholland Çıkmazı filmindeki rolüyle Cannes Film Festivali'nde ödül alması kariyerinde bir dönüm noktası oldu. 2001 yılından itibaren büyük bütçeli Hollywood filmlerinde roller almaya başladı.
Watts'ın Benicio del Toro ve diğer Avustralyalı oyuncu Nicole Kidman ile yakın arkadaşlığı bulunmaktadır.
 
  Naomi Watts Haberleri Tümünü Gör
Bol Yıldızlı Bilim Kurgu “Boss Level”ın Kadrosuna İki Yeni Oyuncu Dahil Oldu!23 Nisan 2018
Selina Lo ve Michelle Yeoh filmin kadrosuna katıldı....
Haberi Oku   190   0
Vizyondaki Filmler!05 Ocak 2017
Yeni yılın ilk cuması 5 yeni film vizyona giriyor! Merakla beklenen yerli devam halkası Çalgı Çengi İkimiz haftanın tek komedi filmi!...
Haberi Oku   477   0