Michelle Rodriguez

 •   Doğum Yeri: ABD
 •  Doğum Tarihi: 12 Temmuz 1978
 •   0 Hayranı Var
Mayte Michelle Rodriguez, Amerikalı bir oyuncu, senarist ve DJ. Başarılı rolü, bağımsız eleştirmenlerin beğenisine sunulan Bağımsız Sinema Ödülü ve En İyi Başlangıç ​​Performansı için Gotham Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülünü kazanan bağımsız film Girlfight'da (2000) sorunlu bir boksör olarak davrandı. Ertesi yıl, Hızlı ve Öfkeli (2009), Hızlı ve Öfkeli 6 (2013), Öfkeli 7 (2015) ve The Fast and Furious (2001) filmindeki rolünü tekrar canlandıran, filmin başrolünü oynadığı The Fast and the Furious adlı filmde Letty Ortiz olarak rol aldı. Öfkeli Övgüsü (2017). Kariyeri boyunca Rodriguez, Blue Crush, SWAT, Battle: Los Angeles ve Avatar gibi başarılı ve başarılı birçok aksiyon filminde zor ve bağımsız kadınlarla oynuyor. Macéte ve aksiyon komedi filmlerinde Shé rolleri ile tanınan Machete Kills ve Rain Ocampo, Resident Evil ve Resident Evil: Retribution adlı bilim kurgu filmlerinde.
Rodriguez, ana dizinin bir parçası olan Lost'un ikinci sezonunda Ana Lucia Cortez'i oynarken televizyona daldı ve dizinin sona ermesi için çok sayıda konuk konuğu hazırladı. Ayrıca Call of Duty ve Halo gibi video oyunlarında çok sayıda sesli iş görüşmesi yaptı ve 3D animasyon filmi Turbo ve televizyon dizisi IGPX için sesini ödüllendirdi. Filmleri toplamda 5 milyar doları aşan filmleri ile 2013'te yayınlanan Entertainment Weekly makalesinde Rodriguez'in "eylem türünün tartışmasız en ikonik aktrisinin yanı sıra Hollywood'un en gözle görünen Latin'lerinden biri" olduğu da açıklandı.
Rodriguez, San Antonio, Texas'ta dünyaya geldi. Annesi Carmen Milady Rodriguez (Née Pared Espinal), Dominik'tir ve babası Rafael Rodriguez, ABD Ordusunda görev yapan bir Porto Riko'du. Rodriguez, sekiz yaşındayken annesiyle Dominik Cumhuriyeti'ne taşındı ve 11 yaşına kadar orada yaşadı. Daha sonra, 17 yaşına kadar Porto Riko'ya taşındı ve nihayet Jersey City, New Jersey'e yerleşti. Liseden ayrıldı, fakat daha sonra GED'i kazandı. Toplamda, beş okuldan ihraç edildi. Kısa bir süre önce, bir senaryo yazarı ve yönetmen olmanın nihai amacı ile oyunculuk kariyerine devam etmeden önce ticaret okuluna devam etti.
Rodriguez'in 10 kardeşi ve yarı kardeşi var. Dindar dindar anne anneannesi tarafından kısmen büyütüldü ve o zamandan beri imanı terk ettiği halde Yehova Şahidi (annesinin dini) olarak yetiştirildi. Rodriguez'in DNA testi, televizyon programında Finding Your Roots (Roots'unuzu Bulma) tarafından gerçekleştirildi, onun soyunun% 72.4'ü Avrupalı,% 21.3'ünün Afrika'sı ve% 6.3 Yerli Amerikalı olduğunu buldu. Ayrıca gösteride, aileleri arasında ırk çatışması olduğunu belirtti; çünkü Porto Rikolu babasının hafif bir ten rengi vardı ve Dominikli annesinin karanlık bir cildi vardı.
Açık bir oyuncu çağrısı için bir reklam yayınlayıp ilk yaptığı seçmelere katılan Rodriguez, 350 düşük bütçeli 2000 bağımsız film Girlfight'daki ilk rolünü kazanmak için 350 başvuruda bulundu. Bir boksör olmak için eğitim alarak saldırganlığını kazanmaya karar veren Diana Guzman olarak gösterdiği performansla Rodriguez, bağımsız yönetim çevrelerindeki rolü için birçok ödül ve aday gösterdi; bunlar arasında National Board of Review, Deauville Film Festivali'nin önemli oyunculuk övgüleri de vardı , Bağımsız Ruh Ödülleri, Gotham Ödülleri, Las Vegas Film Eleştirmenleri Sierra Ödülleri ve diğerleri. Film, Sundance'da birincilik ödülü aldı ve Cannes Film Festivali'nde Gençlik Ödülünü kazandı. 1999'da Sisqó'nun hit müzik videosu "Thong Song" da rolü için seçmelere katıldı. 2002'de Ja Rule'in müzik videosunda "Always On Time" adlı şarkısı ile kameo görünümü vardı. Rodriguez, Letty Ortiz'in Hızlı ve Öfkeli (2001) ve Rain Ocampo (Resident Evil'deki) (2002) gibi diğer başarılı filmlerde dikkate değer roller aldı. Ayrıca Blue Crush ve S.W.A.T'de göründü. 2004'te Rodriguez, Halo 2 video oyununa bir Denizcilik oynayarak sesini ödünç verdi. Ayrıca Cartoon Network serisi IGPX'de Liz Ricarro'nun sesini de sundu. 2005-2006 yılları arasında, gösterinin ikinci sezonunda Lost adlı televizyon dizisinde zorlu polis Ana Lucia Cortez'i canlandırdı (karakterin ilk görünümü ilk sezonun finalinde bir flashback, "Exodus: Part 1") ve bir cameo girdi Şovun beşinci sezonunun ikinci bölümünde "The Lie", 2009'da gösterildi. 2010'da "What Deed For" dizisinin sondan bir sonraki bölümünde tekrar döndü. 2006'da Rodriguez, G4'ün kendi bölümünde yer aldı Simgeleri göster.
2008'de Rodriguez, Battle in Seattle'da çıktı. 2009'da Hızlı ve Öfkeli film dizisinin dördüncü taksiti olan Hızlı ve Öfkeli filminde yer aldı. O yıl, Rodriguez, James Cameron'un yüksek bütçeli bilimkurgu macera filmi Avatar'ında rol aldı ve bu, tarihin en yüksek hasılat elde eden filmi ve bugüne kadar Rodriguez'in en başarılı filmi haline geldi. O, filmin iki devamı için geri dönmekle ilgilendiğini belirtti. 2009'da Rodriguez, Dominik Cumhuriyeti'nin tarihi Mirabal kızkardeşlerine dayanan bağımsız bir film olan Trópico de Sangre'de rol aldı.
2000 yılının başında Rodriguez, Müslüman bir erkek arkadaşına, kendisinden aldığı dini taleplere muhalefet ederek nişan alarak ayrıldı. O tarihten bu yana onun Hızlı ve Öfkeli ortak yıldızı Vin Diesel ve S.W.A.T. Ortak yıldızı Olivier Martinez.
Temmuz 2006'da, Rodriguez, Cosmopolitan dergisine lezbiyen olmadığını, ancak "her iki cinsiyette deney yaptıklarını" söyledi. Kasım 2006'da açıkça biseksüel olan Bloodrayne yardımcı Kristanna Loken, Medyada yaygın olarak yorumlanan Avukat'a yorumlar yaptı. İlişki resmi olarak hiçbir aktrist tarafından onaylanmadığı halde, ikisinin bir ilişki içinde olduğuna dair bir kabul. Haziran 2007'de, lezbiyen Curve dergisi, Rodriguez'in biseksüel olmasını talep eden bir cover hikayesi yayınladı. Rodriguez, dergiyi bunun için eleştirdi ve derginin "ağzına kelimeler koyması" gerektiğini ileri sürdü. Kasım 2008'de Dominik Cumhuriyeti kadın dergisi Cayena'da yaptığı röportajda lezbiyen olmadığını bir kez daha belirtti.
Entertainment Weekly Ekim 2013'te "Her iki yönden de gittim, ben de istediğim gibi yapıyorum, burada oturup elimden geldiğince denemekten çok merak ediyorum, erkekler ilgi çekici, peynirler de aynı" dedi. Daha sonra Latina dergisine çıkacağını açıkladı: "Yaşlandım, sonunda kırıştıracak ve kullanamayacağım. Ben kim olduğum hakkında dürüst olmak ve ne olduğunu görmek istedim. " Mayıs 2014'te yaptığı röportajda, eylemlerinin benzer bir durumla başkalarına da ümit vereceğini umduğunu söyledi: "Belki de büyük yağ ağzımı açıp normalde yaptığım gibi ve kim olduğuma göre açarak belki başkasına ilham kaynağı olabilir. Aynı şeyi yapmak için. " O ayın ilerleyen aylarında bir röportajda kendini biseksüel olarak nitelendirdi: "Bi, evet, LGBTB kategorisine giriyorum". Filmlerde alışılmadık kadın rollerinin bulunmamasıyla ilgili olarak şunları söyledi: "İki kişilik olmanın nesi var? Yani, gittiğimiz her yere gülücük alıyoruz."
  Michelle Rodriguez Rol Aldığı Filmler - Michelle Rodriguez FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Alita Savaş Meleği izle
  Alita Savaş Meleği izle
  Sayborg olan genç Alita kim olduğunu veya nereden geldiğini bilmediği bir halde, tanımadığı bi gelecekte uyanır. Şefkatli bir doktor olan Ido onu yanına alır ve sayborg görüntüsünün altında olağanüst&u...
  •   Tür : Aksiyon, Animasyon, Romantik
  •   İzlenme: 8255
  •   44
     5
  •   Vizyon : 2019
  •   Süre : 122 Dk.
  IMDb8.0
  MultiDil
  Michelle Rodriguez Haberleri Tümünü Gör
Daniel Radcliffe, Fast and Furious Kadrosuna Katılabilirdi!14 Eylül 2019
Harry Potter yıldızından itiraflar......
Haberi Oku   16   0
Bol Yıldızlı “Widows”tan İlk Görseller Yayınlandı!05 Haziran 2018
Steve McQueen imzalı “Widows” iddialı geliyor....
Haberi Oku   191   0