Julia Roberts

  •   Doğum Yeri: ABD
  •  Doğum Tarihi: 28 Ekim 1967
  •   0 Hayranı Var

Julia Roberts, Oscarlı ABD'li oyuncu. Betty Lou Bredemus ve Walter Grady Roberts'ın en küçük çocuğudur. 140 milyon dolarlık servetiyle Hollywood'un en zengin oyuncusudur. Yıllık 62 milyon dolarlık kazancıyla da yılda en çok kazanan J. Roberts, Mona Lisa Smile Filmiyle aldığı 25 milyon dolarlık ücretle de sinema tarihinin en yüksek ücretli kadın oyuncusu olmaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda Unfabulous dizisiyle ünlenen Emma Roberts'ın da halasıdır.
Onun filmleri Mystic Pizza (1988), Steel Magnolias (1989) Enemy ile Uyku (1991), Hook (1991), Pelikan Özeti (1993), En İyi Arkadaşımın Düğünü (1997), Komplo Teorisi (1997), Notting Hill 1999), Runaway Bride (1999), Ocean's Eleven (2001), Mona Lisa Smile (2003), Ocean's Twelve (2004), Charlie Wilson'ın Savaşı (2007), Sevgililer Günü (2010), Edep Pray Love (2010) (2012) ve Money Monster (2016), toplamda 2.7 milyar doları gişe makbuzu getirerek, gişe makbuzları açısından en başarılı aktrislerden biri haline geldi. HBO televizyon filmi The Normal Heart (2014) filmindeki performansıyla Sınırlı Seri veya Film adaylığı altında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Primetime Emmy Ödülünü aldı.
Julia Roberts, ilk olarak günışığını 28 Ekim 1967'de gördü. İrlanda asıllı bir ailenin kızı olarak Atlanta, Georgia'da doğdu; ama Georgia'nın küçük bir kasabası olan Smyrna'da, annesi Betty-Lou ve babası Walter ile birlikte büyüdü. Annesi oyuncu ve kilise sekreteri; babası ise elektrik süpürgesi satıcısı, yazar ve oyuncuydu. Julia, üç kardeşin en küçüğü; abisi Eric Roberts ve ablası Lisa Roberts vardır.
Julia trajik bir çocukluk dönemi geçirdi.Yalnızca dört yaşındayken, mali güçlükler yüzünden annesiyle babası ayrıldı. Babası Walter on altı yaşındaki oğlu Eric'le birlikte Atlanta'ya geri taşınmaya karar verirken, Betty-Lou iki kızıyla birlikte Smyrna'da kaldı. Julia on yaşındayken, Mart 1978'de, babası kanserden öldü. Okulda, çocuklar kalın gözlüğü ve büyük ağzı yüzünden onunla alay ettiler. O, büyük ağzını kabullendi ve ağzını markası yapmaya karar verdi. Kontakt lens kullanarak, kalın gözlüğüyle sakladığı ela gözlerini ortaya çıkardı. Julia, uzun olduğunu hiç saklamayı denemedi. Boyu, onu daha mükemmel yapıyordu.
İlk zamanlarda, Julia, vejetaryen olmayı planladı ve oyunculukla az ilgilendi. Campbell Lisesi'nden mezun olduktan sonra, New York'ta tiyatro okuluna gitmek için ablası ve abisine katıldı. Oyunculuğa kapılmadan önce, Baskin-Robbins ve Athlete’s Foot'ta çalıştı. Sonra, modellik şirketi "Click" 'le sözleşme imzaladı ve oyuculuğa hazır abisi Eric'in, Julia'nın "Blood Red" 'deki ilk film rolüyle ortaya çıkartana kadar, onlarla kaldı.Film iyi gitmedi; ama Hollywood'da insanlar onu konuşmaya başladı. 1988'de Mystic Pizza'da bir pizza garsonunu oynadı ve sonra da Liam Neeson ile birlikte Satisfaction'da oynadı. Julia ve Liam arasında kameranın arkasında sıcaklaşan işler başladı. Bir yıl sonra, Steel Magnolias'ta o zamanki nişanlısı, Dylan McDermott, karşısında oynadı. "Steel Magnolias"'tan hemen önce, Julia hastalandı ve film çekimleri başladığında yeni iyileşiyordu. Bu durum, yönetmen Herbert Ross'un oyunculuğu hakkında kötü şeyler söylemesini, çoğunlukla da insanlar karşısında söylemesini durdurmadı; ama Julia Oscar adayı olunca, Ross sustu. 2000'de, Steven Soderbergh yönetmenliğinde gerçek bir hayat hikayesine dayanan yalnız bir anneyi canlandırdığı filmin çekimlerine başladı: "Erin Brockovich". Bu film, Soderbergh ile çalıştığı ilk film olmuştur (Erin Brockovich, Full Frontal, Ocean’s 11 ve Ocean’s 12).Bu filmle, 2001 Altın Küre ödülünü kazanmıştır.
Bir ay sonra, Benjamin Bratt, "Erin Brockovich" filmindeki rolüyle Oscar kazandığında son kez Julia'nın yanındaydı. Kabul Konuşmasında, beş dakika boyunca sahneden tanıştığı herkese teşekkür etti ve "Burayı seviyorum!" diye bağırdı. "Dünyayı seviyorum, çok mutluyum, teşekkür ederim!" diyerek konuşmasını bitirdi.
2001 Haziran'ın sonuna doğru, Julia ve Benjamin ayrıldıklarını duyurdular. "Nazik ve duygusal bir son" olarak ilişkilerini böyle anlatmıştır.
Roberts'ın aktörler Jason Patric, Liam Neeson, Kiefer Sutherland, Dylan McDermott ve Matthew Perry ile romantik ilişkileri olduğu bildirildi. Kısaca Sutherland ile nişanlandı; 11 haziran 1991'deki planlanan düğünden üç gün önce ayrıldılar. 25 Haziran 1993'te ülke şarkıcısı Lyle Lovett ile evlendi; Düğün Marion, Indiana'daki St. James Lutheran Kilisesinde yapıldı.Mart 1995'te ayrılmışlar ve daha sonra boşandılar. 1998'den 2001'e kadar Roberts, aktör Benjamin Bratt'la çıkıyordu.
Roberts ve kocası kameraman Daniel Moder 2000'de Bratt adlı filmi ile tanışırken hala Bratt ile tanışıyordu. O sırada Moder Vera Steimberg'le evlendi. Bir yıl kadar sonra boşanma davası açtı ve sonlandıktan sonra kendisi ve Roberts 4 Temmuz 2002'de New Mexico Taos'taki çiftliğinde evlendi.İkizler Hazel Patricia ve Phinnaeus "Fin" Walter Moder (28 Kasım 2004'de doğan) ve oğlu Henry Daniel Moder (18 Haziran 2007'de doğdu).

  Julia Roberts Haberleri Tümünü Gör
ABD Box Office: Star Wars Listeye Bomba Gibi Düştü!18 Aralık 2017
ABD box office rakamları açıklandı....
Haberi Oku   285   0
Hollywood'un En Az Kazandıran Oyuncusu Yine Johnny Depp!13 Aralık 2016
Johnny Depp de 2016'yı kötü geçirenlerden oldu....
Haberi Oku   437   0