Joey King

  •   Doğum Yeri: ABD
  •  Doğum Tarihi: 30 Temmuz 1999
  •   0 Hayranı Var
Joey Lynn King, Amerikalı bir oyuncu. Beverly Cleary'nin aynı adlı kitabı 2010'da uyarlaması Ramona ve Beezus'da rol aldığı Ramona Quimby rolüyle tanınıyor. Oz Büyük ve Güçlü, The Conjuring and White House Down filmlerinde de yer aldı.
Kral Los Angeles, California'da dünyaya geldi. İki büyük kız kardeşi, Kelli ve Hunter King var. Hunter iki kez, gündüz Emmy ödüllü bir aktristtir. Joey, onun "kısmen Yahudi ve kısmen Hıristiyan olduğunu" belirtti ancak ben çoğunlukla Yahudi'yim "dedi.
King, Adam Sandler ve Karantina ile Reign Over Me filmlerinde yer aldı. Sarı kürk topu Katie'yi animasyonlu özellik Horton Hears A Who için seslendirdi! (2008) ve Beaver, Ice Age: Dinozorların Şafağı (2009). 2010'da konuk Ghost Whisperer dizisinde rol aldı. Ayrıca Zack & Cody'nin The Suite Life adlı bölümünde Emily Mason olarak iki bölümde yer aldı. Diğer televizyon görüntülerinde Entourage, CSI ve Orta bulunmaktadır.
King'in ilk yönetmen rolü, Ramona Quimby'nin rol aldığı ve büyük kızkardeşi Beezus Quimby olan Selena Gomez'ın rol aldığı Beverly Cleary kitap dizisinin uyarlaması olan 2010 filmi Ramona ve Beezus'tu. Ayrıca "Ramona Blue" adlı film için bir single yayınladı.
King, Savaşta: Los Angeles'da, Kirsten adlı bir kız çalıyordu. Ayrıca 2011'de Crazy, Stupid, Love'da birlikte oynadı. Ayrıca, Taylor Swift'in "Ortalama" müzik videosunda akranları tarafından reddedilen okul kafeteryasında genç bir öğrenci olarak göründü.
King, Christopher Nolan'ın üçüncü Batman filmi The Dark Knight Rises'de (2012) genç bir Talia al Ghul rolünde rol aldı. Kısa ömürlü komedi dizisi Bent'i de çekti ve New Girl ve The Haunting Hour'da misafirperverlik gösterdi. 2013'te King, James Franco ve Zach Braff, The Channing Tatum ve Jamie Foxx'la Beyaz Saray, Aile Haftasonu ve Mackenzie Foy ve Vera Farmiga ile Yaratılmasıyla Oz the Great ve Güçlü olarak ortaya çıktı. 2014'te Oz co-star Zach Braff'la birlikte olmanı diliyorum, ayrıca Fargo'da polis memuru Gus Grimly'nin kızı Greta Grimly olarak yer aldı.
2016'da King, Ateşböceklerinin Olasılığı adlı drama filminde Courtney Love karakterinin kızı olarak atandı. Aynı yıl, önümüzdeki korku-gerilim filmi Wish Upon'da başrol karakteri Claire idi.
  Joey King Haberleri Tümünü Gör
Ürkütücü 05 Ocak 2018
Yeni korku filmi "Slender Man"den gelen ilk fragman bir hayli tedirgin edici......
Haberi Oku   299   0
Wish Upon Filminden Yeni Fragman Geldi!24 Mayıs 2017
Film 14 Temmuz 2017'de vizyona girecek!...
Haberi Oku   366   0