Her Gün Yeni Bir Film - Filmzirvesi iyi seyirler diler

Jesse Eisenberg

  •   Doğum Yeri: ABD
  •  Doğum Tarihi: 5 Ekim 1983
  •   0 Hayranı Var
Jesse Adam Eisenberg, Amerikalı bir aktör, yazar ve oyun yazarıdır. New York'ta doğan ve yetişen Eisenberg, oyun oynamaya erken yaşlarda başladı ve kısa sürmüş komedi dizisi Get Real (1999-2000) ile ilk televizyona çıktı. Komedi-drama filmi Roger Dodger'ın (2002) ilk öncü rolünün ardından tiyatro filmi İmparator Kulübü'nde (2002), psikolojik gerilim filmi The Village (2004), komedi-drama filmi The Squid and Whale 2005) ve drama filmi The Education of Charlie Banks (2007). 2006'da Eisenberg The Living Wake filmindeki rolüyle Vail Film Festivali Yükseliş Yıldız Ödülünü kazandı.
2009'da komedi-drama filmi Adventureland'de Kristen Stewart ve korku komedisi Zombieland ile Emma Stone, Abigail Breslin ve Woody Harrelson ile oynadı. Daha sonra Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'i 2010 filmi The Social Network'te oynadı. Bu filmde BAFTA, Golden Globe ve Akademi Ödülü de dahil olmak üzere çeşitli ödüller için aday gösterildi. Ayrıca 2010 Sundance Film Festivali'nde Büyük Jüri Ödülü'ne aday gösterilen Holy Rollers (2010) da rol aldı.
O zamandan beri Rio (2011) ve Rio 2 (2014) adlı animasyon filmlerinde bir erkek Spix'in macunu olan ana karakter olan Blu'yi seslendirmeye devam etti ve 2011 eylem-komedi filmi "30 Minutes or Less" de rol aldı. Eisenberg daha sonra Woody Allen, Aşkla Roma'ya (2012) ve Café Society ve sihirbaz soygücü filmi Now You See Me (2013) ve 2016 devam filmi ile iki filmde rol aldı. Daha sonra, Aksiyon-komedi filmi American Ultra (2015) için Kristen Stewart ile yeniden bir araya geldi; Ve Ben Affleck'in karşısındaki supervillain Lex Luthor, Mart 2016'da yayınlanan Batman-Süpermen: Şafak Çavuşunda Gal Gadot'u canlandırdı.
Eisenberg The New Yorker ve McSweeney'nin web sitelerine parça katkıda bulundu. New York sahnesinde üç oyunda yazmış ve oynuyor: Asuncion, Revizyonist ve The Spoils. Eisenberg'in ilk kitabı olan Bream, Hıçkırık Verir: Kısa Hikaye Koleksiyonu olan Other Stories, Eylül 2015'te yayımlandı.
Eisenberg, Queens, New York'ta doğdu ve New Jersey eyaleti East Brunswick'de büyüdü. Hastanelerde çapraz kültürel duyarlılığı öğreten annesi Amy (née Fishman) daha önce çocuk partilerinde bir palyaço ve 20 yıldır bir Katolik lisesi için koreograf olarak çalıştı. Babası Barry Eisenberg, bir taksi ile daha sonra bir hastanede çalışmış ve çalışmış, daha sonra sosyoloji öğreten bir üniversite profesörü olmuştur. Bir zamanlar bir dizi reklam filminde "Pepsi kızı" olarak bilinen eski bir çocuk oyuncu olan Hallie Kate Eisenberg ve oyuncu olarak çalışan Kerri Eisenberg, şimdi Kerry Lea, bir vejetaryenlik ve hayvan hakları yürütüyordu. Tabanlı tiyatro topluluğu ve şu anda New York'ta bağımsız bir sanatçı.
Jesse Eisenberg Yahudi ve Polonya ve Ukrayna kökenli laik bir Yahudi ailenin yanında büyümüştür. Frost School, Hammarskjold Orta Okulu ve Churchill Junior Lisesi'ndeki East Brunswick Halk Okullarına girdi ve 2. sınıfını East Brunswick Lisesine geçirdi. Eisenberg daha sonra New York'ta Sahne Sanatları Lisesi'ne geçti. Kıdemli olduğu zaman, bağımsız rolü olan komedi-dram filmi Roger Dodger'a devrimci rol aldı. Filmdeki çalışmaları Eisenberg'in New York Üniversitesi'ne kayıt olmamasını engelledi. Bunun yerine, Eisenberg, demokrasi ve kültürel çoğulculuğa yoğunlaşarak, liberal sanatları bölümünde okuduğu Greenwich Köyündeki The New School'da antropoloji ve çağdaş mimarlık eğitimine devam edecekti.
Eisenberg anksiyete bozukluğu nedeniyle okula uyum sağlamaya çabaladı ve erken yaşta oyunculuk yapmaya başladı. 7 yaşındayken, Oliver Twist adlı müzikal Oliver! 'In çocuk tiyatrosu yapımcılığında rol aldı ve 12 yaşında Tennessee Williams'ın Summer and Smoke adlı 1996 Broadway canlandırmasında bir yarı yıl yaptı. 13 yaşında, Young Scrooge'un, Noel Carol'un Tony Randall'ın oynadığı bir müzikal versiyonundaki rolünü okudu. Eisenberg, ilk profesyonel rolünü Arje Shaw'ın Broadway dışı oyun olan The The Gathering'de 16 yaşındayken yaptı. "Rol yaparken, önceden belirlenmiş bir davranış biçimi verildiğinden daha rahat hissedeceğim" dedi.
Eisenberg on altı yaşında, bazıları büyük stüdyolar tarafından opsiyonlanan senaryo yazmaya başladı ancak satıldıktan sonra eserlerinde sahip olduğu kontrol eksikliğinden memnun olmadığını belirtti. Eisenberg, Woody Allen'in avukatlarıyla başı belaya girdi. Gençken Allen'in adını değiştirmeye nasıl başlayan ve senaryoyu Allen'in "insanları" na almayı başardığı hakkında bir oyun yazdı. Onayın mühür yerine, Eisenberg iki "dur ve çek" mektup aldı. İronik olarak, Eisenberg, Allen, To Love With Love ve Café Society tarafından yönetilen iki filmde rol aldı. Jesse Eisenberg'in oynadığı rolü Zombieland'deydi. Woody Harrelson, Emma Stone ve Abigail Breslin'i post zombi kıyamet Amerika'sında yol boyunca gezen korku komedisi uykudan geçti. 2010 yılında Ulusal Yarışma Derneği En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ve BAFTA Ödülleri, Altın Küre ve Akademi Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu adaylığı kazandıran Facebook yaratıcısı Mark Zuckerberg'i The Social Network adlı filminde canlandırdı. . Filmin yönetmeni David Fincher'e göre, hem senareci hem de senaryo yazarı Aaron Sorkin, seçmelere ilişkin endişelerinden ötürü Eisenberg'in seçmen şeridini izledikleri anda rol yapacaklarını biliyordu. 22 Kasım 2010'da Eisenberg, Çernobil felaketinin çocuklarına fayda sağlamak için Whoopi Goldberg, Joycelyn Engle ve Harvey Krueger ile birlikte Heart on Celebrity Dinner Gala ve Fantasy Auction'da onurlandırıldı. Steven Spielberg her yıl olayın başkanıdır. 29 Ocak 2011'de Eisenberg, müzikal konuk Nicki Minaj ile NBC'de Saturday Night Live'ı ev sahipliği yaptı. Açılış monologu sırasında Zuckerberg'in kendisi ortaya çıktı. Eisenberg, ekranda gösterdiği kişinin buluşmasının "ezici bir deneyim" olduğunu ve "ikimiz de durumdayız eğlenceliyiz" diye mutluydu. The Social Network tarafından alınan sanatsal lisanslara sesli bir göz atan Zuckerberg daha sonra, Eisenberg'in "portresinden sonra beni biraz korkuyor" diye düşündüğünü söyleyecek, ancak güzel olmaya çalıştım.
2011'de, sinema brosürü animasyon filmi "Rio" da, ana karakter olan Blu, metropolitan, evcil erkek Spix'in uçmayı öğrenen macunu olarak rol aldı. Get Real'den eski yardımcı yıldızı Anne Hathaway'in yanısıra George Lopez, Tracy Morgan, will.iam ve Jamie Foxx'ın da rol aldı. O, En İyi Orijinal Şarkı için Akademi Ödülü'ne aday gösterilen filmin soundtrack'inde "Real in Rio" adlı bir şarkıda yer aldı. Ayrıca Ağustos 2011'de piyasaya sürülmüş bir banka soymak zorunda kalan Eisenberg tarafından oynanan bir pizza teslimatçısı hakkında bir film karnesi hırsızı komedi olan Aziz Ansari, Danny McBride ve Nick Swardson'ın yanında 30 Dakikalar veya Daha Azıyla rol aldı. Eisenberg, Ekim 2011'de, Cherry Lane Theatre'da sahnelenen Rattlestick Playwrights Theatre'ın Off-Broadway prodüksiyonunda Asuncion'da oyun yazarlığını ilk kez başlattı. Eisenberg, Kip Fagan'ın yönettiği oyunda da rol aldı. Oyun, Eisenberg ve Justin Bartha'nın oynadığı, fazla eğitim görmüş, liberal fikirli iki arkadaşını ön plana çıkarıyor ve varsayımlarına Camille Mana'nın oynadığı yeni Filipina oda arkadaşı meydan okuyor.
2012'de Melissa Leo'nun yanısıra bir uyuşturucu bağımlısı anne (Leo) ve piyano sadık oğlu (Eisenberg) ve Woody Allen'in yönettiği büyülü realist romantik komedi To Rome With Love adlı dramanın "Why Stop Now" da rol aldı. Aynı yıl, 2010 yılı direkt DVD'si olan Camp Hell'in yapımcılarına karşı sömürü iddia ederek 3 milyon dolarlık bir dava açtı. Dava uyarınca, Eisenberg filmde arkadaşlarına bir iyilik gibi davranmayı kabul etti. 2007'de bir gün filme çekildi, yaklaşık 3.000 ABD doları kazandı ve yalnızca birkaç dakikalık toplam görüntü kaydetti. Yapımına en az karışması yüzünden, DVD'nin kapağında belirgin bir şekilde öne çıkan yüzünün filmde rol aldığını ima ettiğinde şaşırdı. Dava, haksız ticaret uygulamaları ve tanıtım hakları talepleri de dahil olmak üzere çeşitli Kaliforniya kanuni nedenlerini belirtir. Eisenberg, 2013 yılında Woody Harrelson'la bir araya gelerek, sihirbaz hırsızlığı filmi gerilim filmi Now You Me Me'yi canlandırdı; dünyaca ünlü yakın büyüteç ve sokak sanatçısı, sihirbazlarıyla banka soygunlarını çıkartmak için gizli bir büyücü grubuna katıldı. Zengin bir işadamından (Michael Caine) yozlaşmış kapitalist planlarının kurbanlarına para. O yıl hem sahne hem de ekran için yazmaya devam etme planının yanı sıra harekete geçmeye devam etmeyi de açıkladı. İkinci revizyonist Revizyonisti rol aldı ve Richard Ayoade'nin 2012'de çekilen The Double (2013) adlı filminde rol aldı. İzleyen yıllarda Eisenberg, Rio 2'de (2014) Blu rolünü yeniden canlandırdı ve Kristen Stewart, Aksiyon komedisi American Ultra'da (2015), sahte bir uyuyan oyuncuyla oynarken CIA tarafından kovalandı
Eisenberg, 2015 yılında Rolling Stone gazeteci David Lipsky'yi, geç yazar David Foster Wallace'ın canlandırdığı Jason Segel'in karşısına çıkan Turun Sonu adlı biyografik drama filminde canlandırdı. Eisenberg'in üçüncü oyunu The Spoils, Broadway'den New Group Perishing Meydanı İmza Merkezi Alice Griffin Box Theatre'da gösterime girdi. The Blanche ve Irving Laurie Vakfı Tiyatro Vizyonları Fonu Ödülü'nü kazanan Ben, aynı zamanda Kunal Nayyar, Michael Zegen, Erin Darke ve Annapurna Sriram'ın rol aldığı Ben olarak Eisenberg'in oynadığı oydu. 8 Eylül 2015'te Eisenberg, ilk kısa kitabı olan Bream, kısa mizah parçalarının bir araya geldiği Me Hıçkırıkları yayınladı.
Eisenberg, "günümüzün dijital izleyicileri" için oyun üretmek üzere çağdaş yazarlar ile birlikte çalışan halka açık radyo programı / podcast'i olan Playing On Air için Danışma Kurulu'nda görev yapıyor. Justin Bartha ile rol aldığı, Oynamak İçin Açık Hava Sahası için hepimiz İçin Biraz Parça (2015) adlı kısa bir oyun yazmıştır. Warren Leight'ın yazdığı Ceaucescu'nun Köpeği Final Sorgusu (2015) ve David Ives tarafından yazılmış ve John Rando'nun yönettiği Blizzard (2016) adlı iki oyun daha seslendi.
Eisenberg, Mart 2016'da yayımlanan Batman-Süpermen: Şafak Vakti "başlıklı süpervizör Lex Luthor'u karışık incelemelerde oynadı. Özellikle Eisenberg'in performansı, çizgi romancı taraftarları ve film incelemecileri tarafından eleştirildi ve ardından ona En Kötü Destekleyen Aktör için Altın Ahududu Ödülü kazandı. Kendisini "bu insanları gerçek ve akraba yapmaya ve ilginç ve çekici hale getirmeye", yalnızca bilirsiniz, bir yüzeyde kötü bir insana "teşebbüs etmeye çalıştığını söyleyerek kendini savunacaktı.
İmparator Kulübü'nde bir araya geldikten sonra 2002'den 2012'ye Anna Strout'la çıkmış ve burada mürettebat ve asistan olarak çalışıyordu. Eisenberg, 2013'ten 2015 yılına kadar The Double'de rol aldığı Mia Wasikowska ile ortak bir çalışmaya başladı. O tarihten beri Strout'la tekrar bir araya geldi ve onunla Indiana'da bir aile içi şiddet barınağı olan ve Strout'un annesi Toby Strout'un yönetici olarak görev yaptığı yerde çalıştı. . Çiftin oğlu 2017'de doğdu.
Eisenberg, Hallie ve Danoff'un Haziran 2016'da Nashville'e taşınana kadar kız kardeşi Hallie ve erkek arkadaşı Owen Danoff ile şarkıcı-söz yazarı ve yarışmacı NBC'nin The Voice'un New York Sezon 10'undaki yarışmasında yaşıyordu. Eisenberg, o zamandan beri davul çalmaktadır. 8 yaşındaydı.2007'de Eisenberg, Facebook'ta bir Sosyal Dizayn Evangelisti olan OneUpMe adlı kuzeni ile çevrimiçi bir kelime oyunu web sitesi başlattı. Siteyi 2010'da yeniden başlattılar, bunun yerine yalnızca Facebook kullanıcıları için biçimlendirildi.
  Jesse Eisenberg Haberleri Tümünü Gör
Bu hafta 9 film vizyona girecek14 Aralık 2016
Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 9 film vizyona girecek....
Haberi Oku   424   0
37. Altın Ahududu Adayları Açıklandı!26 Ocak 2017
Sinema sektörünün korkulu rüyaları sahiplerini arıyor!...
Haberi Oku   457   0