Her Gün Yeni Bir Film - Filmzirvesi iyi seyirler diler

Freddie Fox

  •   Doğum Yeri: Birleşik Krallık
  •  Doğum Tarihi: 5 Nisan 1989
  •   0 Hayranı Var
Frederick Samson Robert Morice "Freddie" Fox, bir İngiliz aktör. Ekran kariyeri, BBC'nin Boy George biyografisi Worried About the Boy (2010), The Three Musketeers'da Kral Louis XIII (2011), BBC'nin Edwin Drood'unda (2012) Edwin Drood ve Freddie'de rol aldığı şarkıcı Marilyn rollerini içerir. Baxter, iki gay temalı televizyon dizisi Cucumber (2015) ve Banana (2015). Birçok saygın tiyatro oyunu arasında Oscar Wilde'ın genç sevgilisi Lord Alfred "Bosie" Douglas, The Judas Kiss'de (2012-2013), Rupert Everett'in karşısında, Londra'daki Hampstead Tiyatrosu'nda ve Birleşik Krallık turnesinde ve West End transferinde rol alıyor.

2016 yılında Ian Charleson Ödülleri'nde Romeo ve Romeo'da Romeo ve 2015'de Romeo Crucible'da gerçekleştirdiği performans için üçüncü ödülünü kazandı. Rolüyle ilgili yetkinliği, Romeo'yu tekrar canlandırmaya yöneltti. Bu kez, Kenneth Branagh'ın 2016'daki Garrick Tiyatrosu'nda, Romeo ve onun var olan iktidarının yaralandığı 2016'da Lily James'in karşısına çıktı. Fox, 26 Temmuz'da oyunu devraldı ve 13 Ağustos 2016'da oyunun sonuna kadar oynadı.


« HAYATI »

Fox Hammersmith, Londra, İngiltere'de doğdu.

Bir thespian ailesinden geliyor - annesi oyuncu Joanna David (Joanna Elizabeth Hacking) ve babası aktör Edward Fox'dur. Amcası James Fox ve kuzenleri Jack, Laurence ve Lydia da başarılı oyunculuk kariyerine sahipler. Onun ablası aktris Emilia Fox'tur. 


« EĞİTİMİ »

1994'ten 2002'ye kadar Fox, Londra'daki St John'un Wood bölgesinde erkeklere yönelik bağımsız bir gençlik okulu olan Arnold House School'da eğitim gördü, ardından Blandford pazar kasabasında bağımsız eğitim veren bağımsız bir okul olan Bryanston School Forum (Bryanston köyü yakınlarında) Dorset'te. Daha sonra 2010 yılında mezun olduğu Londra'daki Guildhall Müzik ve Drama Okulu'na katıldı. 

« KİŞİSEL HAYATI »

2015 yılında Channel 4 komedi Salatalık tanıtımı yaparken, Fox onun cinsellik tanımlamak istemediğini söyledi, "Ben kız arkadaşım var, ama ben 'ben bu ya da ben değilim' demeyi istemiyorum, çünkü Hayatımda biraz zaman bir erkeğe aşık olabilirim. " Ayrıca, biseksüelliğin sıklıkla yanlış anlaşıldığını ve insanların “ne cinsiyetten olursa olsun” anlamlı ilişkilere sahip olabileceğini ifade etmiştir.