Her Gün Yeni Bir Film - Filmzirvesi iyi seyirler diler

Emma Stone

  •   Doğum Yeri: ABD
  •  Doğum Tarihi: 6 Kasım 1988
  •   0 Hayranı Var
Emily Jean "Emma" Stone, Oscar'a aday gösterilmiş ABD'li oyuncu.
Stone, TV dizisi Drive'ın kadrosunun bir üyesiydi ve ilk çıkışını komedi filmi Superbad'le yaptı. The House Bunny (2008), Ghost of Girlfriends Past (2009), Zombieland (2009) ve Paper Man (2009)'de sahne aldı. 2010'da, Marmaduke'deki Mazie karakterini seslendirdi ve kendisine En İyi Aktris Altın Küre Ödülü adaylığı getiren komedi filmi Easy A'de başrol oynadı. 2011'de, Crazy, Stupid, Love ve The Help'te başrol oynadı.2012'de, Örümcek Adam serisinin yeniden çekilen filmi, İnanılmaz Örümcek Adam’da oynadı. 2013'te, Gangster Squad'da başrol oynadı ve animasyon filmi The Croods'taki Eep karakterini seslendirdi. Stone, İnanılmaz Örümcek Adam 2'de Gwen Stacy rolünü tekrar canlandırdı. 2015 yılında Woody Allen'la ikinci projesi olan "Aloha" filminde yer aldi.
Stone, ev kadını Krista (kızlık soyadı Yeager) ve müteahhit olan Jeff Stone'un kızı olarak doğdu. Kendisinden iki yaş genç bir erkek kardeşi bulunan Stone'un, baba tarafından olan büyükbabası İsveç kökenliydi ve ailesinin soyadı Ellis Adası'ndan ABD'ye göç ederken "Stone" olarak ingilizceleştirildi. Diğer soyu Pennsylvania Dutch'tur.
Büyürken, Phoenix, Arizona'daki bölgesel bir tiyatro olan Valley Youth Tiyatrosu'nun bir üyesiydi, orada 11 yaşındayken, The Wind in the Willows adlı oyunda ilk sahne deneyimini yaşadı. Sequoya İlk Okulu'na ve daha sonra altıncı derece ile Cocopah Orta Okulu'na katıldı. İki yıllığına evden eğitim gördü, bu esnada, içlerinde A Winnie the Pooh Christmas TailThe Princess and the PeaCinderellaThe WizTitanik, Honk!The Little MermaidSchoolhouse Rock Live!Alice in WonderlandJoseph and the Amazing Technicolor Dreamcat oyunlarının bulunduğu Valley Youth Tiyatrosu'ndaki 16 yapımda yer aldı.
Stone, bir ara tatil boyunca, tamamı kız olan bir Katolik lisesi, Xavier College Preparatory 'e 1. sınıf olarak katıldı. Oyunculuk kariyeri için California'ya taşınmasına ikna etmek adına ailesine, Madonna'nın "Hollywood" şarkısı hakkında hazırlanmış bir PowerPoint sunumu verdi. Liseyi bıraktı ve Ocak 2004'te, 15 yaşındayken annesiyle Los Angeles'taki bir apartmana taşındı ve gün içerisinde yetenek sınavlarını verebilmesi için evden eğitim gördü.
Stone, VH1 yetenek yarışması In Search of the New Partridge Family (2004)'de Laurie Partridge rolünü kazandıktan sonra televizyon kariyerine başladı. The New Partridge Family (2004), sadece bir bölüm yayınlanarak sona erdi. Daha sonra Medium, Malcolm in the Middle ve Lucky Louie dizilerinde yer aldı. 2007'de, dizi iptal edilene kadar, Violet rolünü canlandırarak Fox draması Drive 'da düzenli bir rolü oldu. Ayrıca, Heroes için seslendirme yaptı ve setteyken, onun yerine Claire Bennet olarak kadroya giren Hayden Panettierre hakkında yönetmenlerin "1'den 10'a kadarlık bir derecede, sen 11'sin" dediklerine kulak misafiri oldu. Stone bu deneyimi, "kaya dibi" diye adlandırdı.
Stone, çıkış filmini, 2007'de Jonah Hill'in canlandırdığı ana karakter Seth 'in hoşlandığı kişi olan Jules 'u oynadığı gençlik komedi filmi Superbad ile yaptı. 2008'de, Rainn Wilson'un karşısında, komedi filmi The Rocker'da yer aldı. Şarkıcı Teddy Geiger'in yer aldığı bir grupta bas gitarist Amelia'yı oynadı. Stone, rol için bas çalmayı öğrendi. Bu sene ayrıca, Katharine McPhee, Kat Dennings, Rumer Willis ve Colin Hanks'in yanında, Anna Faris'in baş rolde oynadığı, The House Bunny'de yer aldı. Filmde bir kızlar birliğinin başkanını oynadı ve "I Know What Boys Like" filminden The Waitress'ın 1982 yapımı bir şarkısının cover versiyonunu söyledi.
2009'da, Mean Girls'ün yönetmeni Mark Waters tarafından yönetilen, Matthew McConaughey ve Jennifer Garner'ın baş rolde oynadığı Ghost of Girlfriends Past'de yer aldı. Charles Dickens'ın A Christmas Carol 'undan, The Ghost of Christmas Past 'ın bir takliti, The Ghosts of Girlfriends Past'ta oynadı. Korku-komedi filmi Zombieland'de, Woody Harrelson ve Jesse Eisenberg'in karşısında başrol oynadı. Proje, Atlanta'da Şubat 2009'da çekilmeye başlandı.Stone, küçük kardeşi Little Rock ile (Abigail Breslin tarafından oynandı) ABD boyunca seyahat eden Wichita'yı oynadı. Filmin sonunda, gerçek isminin "Krista" olduğunu açıklar, ki bu gerçek hayatta Stone'un annesinin adıdır.
Stone ayrıca 2009'da Kieran ve Michele Mulroney tarafından yönetilen Paper Man'de, Jeff Daniels, Ryan Reynolds ve Lisa Kudrow'un karşısında başrolde yer aldı. Daniels'ın karakterinin, Long Adası'na taşındıktan sonra tuttuğu bir bebek bakıcısı, Abby'yi oynadı. 2008'de, kendi filmlerini yapmayı istediğini ifade etti. 11 Kasım 2008'de, Montauk, New York'ta, iyi bilinen yerel konumları kullanarak bağımsız komedi filmi yapmaya başladı.
2010'da, Great Dane hakkındaki bir çizgi öyküden uyarlama bir film, Marmaduke'de seslendirme rolü elde etti. Marmaduke'ün arkadaşı, Avustralyalı erkek fatma bir çoban olan Mazie 'yi seslendirdi. Stone, Will Gluck tarafından yönetilen komedi filmi Easy A'da, bir lise öğrencisi olarak, Amanda Bynes ile karşılıklı başrol oynayarak, ilk başrolünü bu sene elde etti. Rastgele cinsel ilişkide bulunduğuyla ilgili yanlış bir dedikodu yayıldıktan sonra, karakteri, öğretmenlerini ve daha tutucu dindar sınıf arkadaşlarını şaşırtır. Senaryo, filmdeki Prynne'ın hayatına göre, Nathaniel Hawthorne'un romanı, The Scarlet Letter ve romanın kahramanı Hester Prynne ile çelişiyor. Stone, proje prodüksiyon için seçilmeden önce senaryoyu okudu ve hazırlıklar yapılana kadar menajeri ile beraber bir gözünü onda tuttu. Senaryoya hayran oldu, çünkü "eğlenceli ve hoş"du, ve senaryoda çok fazla ayrıntıyla anlatılan karakteri "ilk okumadan itibaren fantastik"ti. Filmin prodüksiyona başladığını öğrendiğinde, proje hakkındaki hevesini ifade etmek için Gluck'la buluştu. Birkaç ay sonra seçmeler başladı ve Stone, başvuran ilk aktrislerden biri olmak için tekrar Gluck ile buluştu. 2011 En İyi Aktris Altın Küre Ödülü-Müzikal veya Komedi için aday gösterildi. 12 Ekim 2010'da MTV Video Müzik Ödülleri'nde yer aldı ve Linkin Park'ı tanıttı.
Stone, Justin Timberlake ve Mila Kunis'in başrolde oynadığı, Will Gluck tarafından yönetilen Friends With Benefits'de yer aldı. Seks komedisi Temmuz 2010'da New York'da çekilmeya başlandı ve 22 Temmuz 2011'de gösterime girdi. Aynı sene ayrıca Steve Carell, Juianne Moore, Ryan Gosling, Marisa Tomei ve Kevin Bacon ile Crazy, Stupid, Love'da karşılıklı başrol oynadı. Carell'ın evlilikle ilgili problemleri olan ve çocuklarıyla sıkıntı yaşayan bir kocayı canlandırdığı karakteri hakkındaki Warner Bros. filmi, 16 Nisan 2010'da çekilmeye başlandı ve 29 Temmuz 2011'de gösterime girdi. Ağustos 2011'de gösterime giren, 1960'larda, Jackson, Mississippi'deki bir dönemi konu alan, Kathryn Stockett'ın aynı isimli çok satan romanından uyarlama, The Help'de başrol oynadı. Gözü yazarlıkta olan, Eugenia "Skeeter" Phelan'ı canlandırdı.
Stone alışılmış biçimde işi hakkında röportaj vermekte fakat özel hayatınının detaylarını açıkça tartışmamaktadır. "Emma" ismini Screen Actors Guild'a kaydolduğunda seçti çünkü "Emily Stone" için zaten bir kayıt vardı. Arkadaşları ve ailesi ona Emily diye seslenmektedir. Mesleki isim olarak ilk önce Riley Stone'u seçti fakat Malcolm in the Middle'da konuk olarak yer aldıktan sonra, annesinin ona verdiği Emma ismiyle daha rahat olduğuna karar verdi. 2009'da, Los Angeles'tan Greenwich Village'e taşındı.
Stone normalde sarışındır. Küçükken ilk rolünü, saçlarını koyu kahverengiye boyadıktan sonra elde etti. Film Yapımcısı Judd Apatow, Superbad'deki rolü için onu esmerden kızıl saça dönüştürdü. İnanılmaz Örümcek Adam’daki rolü için sarı saçlı hale geldi.
İnanılmaz Örümcek Adam’ın kadrosuna girdikten sonra, Stone ve Garfield'ın arasındaki kimyanın, onu kesin tercih haline getirdiğini belirtti. Stone, USA Today ile 2012'deki bir ropörtajında Garfield'la tartışmaktaki isteksizliğini ifade etti: "Tek kontrol sahibi olduğunuz şeyin söyledikleriniz olduğunu bilmekte büyük bir rahatlık duygusu var. İnsanlar her istediklerini söyleyebilir ve yapabilirler. Eğer bu sizin kendi ağzınınızdan çıkmazsa, sizin için kutsal olan şeyin bu şeklini hala korumak zorundasınız." Nisan 2015 tarihinde ayrılan ve daha sonra kısa bir süreliğine tekrar bir araya gelen çift, 2015'in Ekim ayında kesin olarak ayrıldıklarını duyurdu.
  Emma Stone Haberleri Tümünü Gör
Bu Yıl Oscar’da Ödül Takdim Edecek İlk İsimler Açıklandı!22 Şubat 2018
Listede Viola Davis, Margot Robbie ve Mahershala Ali gibi yıldızlar bulunuyor....
Haberi Oku   187   0
Ryan Gosling Uzaya Çıkıyor!30 Aralık 2016
Ryan Gosling Neil Armstrong'un biyografik filminde rol alacak....
Haberi Oku   394   0