Her Gün Yeni Bir Film - Filmzirvesi iyi seyirler diler

Elisabeth Röhm

  •   Doğum Yeri: Almanya
  •  Doğum Tarihi: 28 Nisan 1973
  •   0 Hayranı Var
Elizabeth Röhm, bir Alman-Amerikan televizyon ve film aktrisidir. En iyi TV Serisi Melek Amerikan TV dizisi Kanun ve Sipariş ve Dedektif Kate Lockley Avukat Bölge Savcısı Serena Southerlyn oynamak için bilinir.
Röhm, Batı Almanya'nın Düsseldorf kentinde, Amerikalı yazar Lisa Loverde'ye ve Duane Morris LLP New York hukuk şirketinde doğan Alman doğumlu Eberhard Röhm'de doğdu. İlk doğum gününden önce ailesi ile birlikte New York şehrine geçti. Annesi Lisa Loverde, bir zamanlar TV dizisi Işık Rehberine yazdığı bir Amerikan senaryo yazarıydı. Elisabeth'in ebeveynleri Elisabeth 8 ya da 9. yaşlardayken boşandı. Röhm'in ana dedesi bir İtalyan göçmendi. Elisabeth, çıktıktan sonra güreşçi Hulk Hogan'ın ilk kuzeni ve Hulk kızı, şarkıcısı Brooke Hogan'ın ikinci bir kuzeni. Elisabeth'in ana büyükbabası Peter Bollea ve Edith Medora Noonan da Hulk'un babalık dedesi ve Brooke'un babası büyükbabasıydı.
Elisabeth'in çifte vatandaşlığı (ABD ve Almanya) vardır ve akıcı Almancadır.
Röhm, Tennessee'deki Sewanee'de bulunan küçük bir özel yatılı okul olan St. Andrew's-Sewanee School'da 3-12. Sınıflara girdi ve yaz ve Avrupa Tarihi okuduktan sonra Sarah Lawrence College'ten mezun oldu.
Röhm 1997'de ilk televizyonculuk rolünü, One Life to Live Amerikan dizisinde Dorothy Hayes olarak aldı. 1999 BBC Kuzey İrlanda mini dizisi Eureka Caddesi'nde başrolde oynadığı rolü daha sonra Angel'ın TV dizisi ilk iki mevsiminde (1999-2001) tekrarlayan karakteri Detective Kate Lockley canlandı. Melek'te görünürken, Röhm Turner Ağ Televizyonu dizisi Bull'un tek sezonunda (2000-01) düzenli bir role sahipti.
Röhm televizyon dizisi Law & Order'da dört karakterli (2001-2005) düzenli karakter Asistan Bölge Avukatı Serena Southerlyn'i canlandırdı. Ayrıca, yardımcı Yardımcısı DA Amanda Taylor'ı Stalker'da canlandırdı.
Röhm, uzun zamandır hevesli bir atlıydı, ancak Biyografi Kanalı dizisi Celebrity Close Calls'ın 2011 bölümünde konuştuğu 2005 kazasından sonra profesyonelce binicilikten vazgeçti. Ancak Elisabeth hâlâ haftada dört kez binicilik yapıyor.
Röhm, 2000 yılında yönetmen Austin Smithard ile meşguldü. 2005 yılından bu yana girişimci Ron Anthony Wooster ile ilişki içindeydi ve 2007'den beri meşguldü. Röhm, kızları Easton August Anthony Wooster'ı 11 Nisan 2008'de doğurdu.
Röhm kişisel web sitesinde bir blog yayınladı ve burada kızı ve nişanlısı ile sık sık hayat yazıyor. 6 Ocak 2011'de Halk, Röhm'in blog'unu çevrimiçi sitesinde celebritybabies.people.com'un "Moms & Babies" bölümüne ekledi.