Christopher Walken

 •   Doğum Yeri: ABD
 •  Doğum Tarihi: 31 Mart 1943
 •   0 Hayranı Var
Christopher Walken, Annie Hall (1977), The Deer Hunter (1978), The Dogs of War (1980), The Dead Zone (The Dead Zone) gibi 100'den fazla filmde ve televizyonda yer alan Amerikalı bir sahne ve filmin kurşun ve karakter oyuncusudur. (1997), Sleepy Hollow (1999), Catch Me If Can (2002), Hairspray (2007) gibi kitaplardan seçilen bir dizi kitabı yayınlamıştı (1983). Bir Öldürme Görüntüsü (1985), Batman Dönüşleri (1992), True Romance (1993), Pulp Fiction , Yedi Psikopat (2012), ilk üç Prophecy filmi, Antz franchise, The Jungle Book (2016) gibi birçok popüler kayıt sanatçısının müzik videosu. Walken, Kariyerinde, The Deer Hunter'daki Nikanor "Nick" Chebotarevich'in canlandırdığı En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü sahibi olmak da dahil olmak üzere bir dizi ödül ve aday gösterildi. Aynı ödüle aday gösterildi ve Catch Me If Can'da Frank Abagnale Sr olarak performansıyla BAFTA ve Screen Actors Guild Awards'ı kazandı.
Walken'in filmleri ABD'de 1 milyar dolardan fazla hasılat elde etti. Ayrıca Shakespeare'in Hamlet, Macbeth, Romeo ve Juliet ve Coriolanus oyunlarında öncü rol oynamıştır. Saturday Night Live'ın popüler konuk evi, Nisan 2008 itibariyle yedi kez ev sahipliği yapıyordu. Gösteride en dikkat çekici rolü, rekor kıran yapımcı Bruce Dickinson'u "More Cowbell" skeçinde, çift entender adlı, rezil olan Confederate'de Subay Albay Angus ve birden fazla görünüşte The Continental.
Walken 2001'de kısa film Popcorn Shrimp ile sinema yönetmeni ve senaryo yazarı olarak çalışmaya başladı. 1995'te İddianame olan Elvis Presley ile ilgili bir oyunda baş rolü oynamaya başladı.
Aktör Ronald Colman'ın adını taşıyan Walken 31 Mart 1943'te New York City'deki Queens'teki Astoria'da Ronald Walken olarak dünyaya geldi. Glasgow, İskoçya ve Paul Wälken'den (5 Ekim 1903 - 23 Şubat 2001) İngilizlerin göç ettirdiği Rosalie'nin (née Russell, 16 Mayıs 1907 - 26 Mart 2010) oğluydu. 1928'de Almanya'da doğdu. Babası Astoria'da Walken's Bakery'a sahipti ve işletti. Walken bir Metodist yetiştirdi.
Annelerinin şöhret rüyalarından etkilendikleri Kenneth ve Glenn, 1950'lerde televizyonda çocuk oyunculardı. Walker, 15 yaşındayken bir kız arkadaşı Elvis'in dergi fotografını gösterdiğinde, "Bu adam bir Yunan tanrısı gibi görünüyordu, sonra onu televizyondan gördüm, onun hakkındaki herşeyi çok sevdim" dedi. Saç modelini Elvis'i taklit etmek için değiştirdi ve o zamandan beri değiştirmedi (Robert Schnakenberg, "Christopher Walken A'dan Z'ye", 2008). Gençken sirke aslan tamer olarak çalıştı. Walken, Hofstra Üniversitesi'ne gitti ama bir yıl sonra, Ethel Hofflinger'ı canlandıran Liza Minnelli'nin başrolünde Clayton Hollandalı Miller'ın Off-Broadway'teki En İyi Ayaklı Canlandırmasında oynadığı rolle ayrıldı. Walken başlangıçta tiyatroda dramatik rollere geçmeden önce Washington Dance Studio'da müzik tiyatrosunda dansçı olarak eğitilmiş ve daha sonra film yapmıştır.
2000 yılında Walken, James Joyce'un Broadway'de Ölü adlı filminde Blair Brown'la birlikte başrol kazandı. "Müzikle oynamak", The Dead, Charles Prens tarafından yönetilen ve Tom Partington tarafından müzik koordinasyonu ve perküsyon ile gerçekleştirilen Shaun Davey'in müziğiyle meşguldü. James Joyce'un The Dead, bir Müzikal İçin En İyi Kitap kitabı için o yıl Tony Ödülü kazandı.
Walken, 2001 yılında Fatboy Slim'in "Weapon of Choice" ile önemli bir müzik videosu performansı yakaladı. Spike Jonze'nin yönettiği, 2001 yılında İngiltere MTV ödüllerini kazandı ve İngiltere müzik TV kanalı VH1 tarafından yapılan müzisyenler, yönetmenler ve müzik endüstrisi rakamlarının bir anketinde toplanan en iyi 100 video videosunun bir listesini buldu. Nisan 2002'de Tüm Zamanlar. Bu videoda Walken, Los Angeles'taki Marriott Hotel'in lobisinde dans edip uçuyor; Walken ayrıca dansa koreograf yapmada yardımcı oldu. Ayrıca Walken, 2001'de David Spade komedisi Joe Dirt'in tanık koruma programında bulunan ve Amerika'nın Sevgililer Günleri'ndeki eksantrik bir film yönetmeni olan bir gangster oynadı.
Ayrıca Walken, 2001'de Billy Morissette'in İskoçya'da Yüzbaşı Macduff'u oynadı; Shakespeare'in Macbeth filminin uyarlanmış filmi. 2002'de Walken, Poolhall Junkies filminde Mike'u canlandırdı ve Frank Abagnale, Jr.'ın hikayesinden esinlenerek Catch Me If Can, adlı filmde Frank E. Abagnale'i canlandırdı. Kendisi birkaç kimlik olarak geçip milyonlarca oyuncudan kurtuldu. Dolar tutarında çekler. Onun portresi, ona En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü adayı oldu. Walken, 2003 aksiyon komedi filmi The Rundown'da, Dwayne "The Rock" Johnson ve Seann William Scott'un rol aldığı ve acımasız bir despot oynadığı bir rol oynamaktadır. 2002'de The Country Bears'da ve 2003'te iki filmde (Gigli ve Kangaroo Jack) Razzie'ye (En Kötü Destekleyen Aktör) aday gösterildi. Walken, Ben Stiller'ın karakterine yardım eden çılgınca bir adam olan J-Man'in oynadığı Barry Levinson's Envy'de oynadı ve 2004'teki Around the Bend'de oynadığı rolüyle yine bir dans sahnesine çıktı ve kaçan bir babayı canlandırdı. Babası, oğlu ve ölmeden önce hiç tanımadığı torunu ile yeniden birleşmek için cezaevinde. Walken, John's Creasy'nin (Denzel Washington) yakın gelecekteki yıkıcı eylemleri hakkında konuşurken, 2004 Man's Fire on'da Paul Rayburn rolünü oynuyordu: karakteri şöyle: "Adam her şeyde bir sanatçı olabilir ... yiyecek, ne olursa olsun Bu onun üzerinde ne kadar iyi olduğuna bağlı, Creasy'nin sanatı ölüm, o da başyapıtını çizmek üzere. "
2005 yılında Mark Heiss'i Domino filminde oynadı ve Wedding Crashers filminde Sekreter Cleary'nin rolünü üstlendi.
2006'da komedide / dramada Tortu'yla tanışan, sempatik bir mucit olan Morty'u canlandırdı ve Robin Williams ve Lewis Black ile Yılın Eserinde de yer aldı. 2007 film uyarlaması Hairspray'de John Travolta ile romantik bir düette şarkı söyleyip dans ettiği ve 2007 yılında komedi filmi "Balls of Fury" nin karşısındaki ekstantric fakat acımasız suç rahibini ve Ping-Pong meraklıını tasvir ettiği ortak başrollerinde bulundu. Dan Fogler.
Walken, günde 5 dolara (2008'de piyasaya sürülen) filmde yer aldı ve günde 5 dolara kral gibi yaşamaktan gurur duyan bir con adam oynuyor.
Bir sanat müzesindeki güvenlik görevlileri hakkında Morgan Freeman, William H. Macy ve Walken'ın birlikte oynadığı bir film olan The Maiden Heist filmi, 25 Haziran 2009'da Edinburgh Uluslararası Film Festivali'nde açıldı.
Walken, aynı zamanda Universal Studios Florida'nın "Afet" çekiminde rol aldı. Walken, "Afet Stüdyoları" Frank Kincaid'in sahibini canlandırdı ve konuklarını son filmi Mutha Nature'de ekstralar olarak teşvik etti. Walken, gerçek boyutlu bir holograma benzeyen net bir ekrandan yansıyarak canlı aksiyon yetenekleriyle etkileşime girdi. Ünlü bir alıntı "Frankenstein beni asla korkutmadı".
Walken, 2010 yılında Spokane'de Martin McDonagh'ın A Behanding adlı oyununda Broadway'e döndü ve bir Oyun'da Önde Gelen Bir Oyuncu tarafından En İyi Performans Ödülü'ne Tony Ödülü adayı oldu. "Audition Günü" bölümünde NBC sitcom 30 Rock'da küçük bir ses rolü vardı. 2011'de gangsterin hayatına dayanan filmde Yahudi-Amerikan kredisi köpekbalığı Alex "Shondor" Birns rolünde oynadı, Kill the Irishman, Danny Greene. Walken, 7 Eylül 2012'de dünya prömiyerini gerçekleştiren İngiliz suç komedi filmi Seven Psychopaths için McDonagh ile yeniden bir araya geldi. Walken, ayrıca, Geç Quartet'te bir dize dörtlüsü kurucusu ve lideri olarak çalıştı (2012 yılının sonlarında).
Walken, Al Pacino ve Alan Arkin'le birlikte Stand Up Guys adlı filmde yer aldı, bir yaşındaki gangsterleri bir son hahaha için kasabadan çıkarmaya dair bir hikaye. Ayrıca Azınlık Gücü'nde göründü.
2013'te Walken, Jack & Jones'un "Made From Cool" kampanyasının kahramanı haline geldi. 2014'te Turks & Caicos'da ortaya çıktı. Walken, 2014 Jersey Boys filminde Gyp DeCarlo olarak görünüyor.
Walken, 2014'te NBC yapımı Peter Pan Live'da Kaptan Hook'u canlandırdı!
Walken, 2015'te Yine Hayatımda Yaşadığım filminde rol aldı ve David Spade komedisi Joe Dirt 2: Beautiful Loser'da Clem rolünü ikinci kez oynadı.
2016'da King Louie'yi Disney The Jungle Book'un CGI-canlı aksiyonunda yeniden dile getirdi. Ayrıca, Louie'nin sizin gibi şarkının bir örtüsünü kaydetti ve filmde olduğu kadar soundtrack da söylediği şarkı.
Walken, 1969 yılında bir oyuncu yönetmeni olan Georgianne Walken ile evlendi. Sopranolar için en dikkat çekici şeylerden biri. Çiftin çocuğu yok. Walken, röportajlarda çocuk sahibi olamamanın böylesine verimli bir film kariyerinin nedenlerinden biri olduğunu belirtti. Walkens'lerin Bowtie adında bir kedi var ve önceki kedilerine Flapjack adı verildi. Çift Wilton, Connecticut'ta yaşıyor ve ayrıca Rhode Island'daki Block Island'da bir tatil evinde.
  Christopher Walken Rol Aldığı Filmler - Christopher Walken FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Ucuz Roman izle
  Ucuz Roman izle
  Gangsterler camiasına içerden, unutulmaz bir bakış. Quentin Tarantino'yu her ne kadar önceki filmi Rezervuar Köpekleri ile çok övgü aldıysa da, kitlelere asıl tanıtan film. Ödül avcısı Butch...
  •   Tür : Gerilim, Polisiye - Suç
  •   İzlenme: 483
  •   0
     0
  •   Vizyon : 1994
  •   Süre : 168 Dk.
  IMDb8.6
  MultiDil
  Christopher Walken Haberleri Tümünü Gör
Weinstein Company Üç Filmini Vizyon Takviminden Çıkardı!24 Ocak 2018
Zor günler geçiren şirketten üç filme kötü haber geldi....
Haberi Oku   248   0
Antalya'dan Juliette Lewis ve Christopher Walken Geçti!23 Ekim 2017
Uluslararası Antalya Film Festivali dünyaca ünlü konukları ağırlıyor.....
Haberi Oku   356   0