Chloë Grace Moretz

  •   Doğum Yeri: ABD
  •  Doğum Tarihi: 10 Şubat 1997
  •   0 Hayranı Var
Chloë Grace Moretz, Amerikalı bir oyuncu ve model. 2004'te oyunculuk kariyerine yedi yaşında başladı ve ertesi yıl Amityville Korkusu için ilk ödül adaylığını aldı. Diğer film ödülleri arasında (500) Yaz Günleri, Poker Evi, Wimpy Kid'in Günlüğü, Kick-Ass ve Kick-Ass 2, Let Me In, Hugo, Karanlık Gölgeler, Carrie, Ben Kalın, Ekolayzer ve 5. Dalga. Moretz, Hit-Girl'un Kick-Ass için Oyunun ve The Emily Kaldwin'in Sahtekârmasına ses verdi. Sahne çalışması, 2014'te The Public Theatre'daki The Broadway'de yayınlanan Broadway dışı prodüksiyonundaki performansını içeriyor.
Modelleme kariyeri, Vogue, Marie Claire ve Elle gibi yayınlar için kapak ve özellik çekimleri içermektedir.
Moretz Atlanta, Gürcistan'da doğdu ve Gürcistan'ın Cartersville şehrinde büyüdü. Annesi Teri (née Duke) hemşire ve babası McCoy Lee Moretz plastik cerrahtır. Dört büyük kardeşi var: Brandon, Trevor, Colin ve Ethan. Ailesini "çok Hıristiyan" olarak nitelendirdi. 2002 yılında, annesi ve ağabeyi Trevor'la birlikte New York City'e taşındı, çünkü Profesyonel Gösteri Sanatları Okulu'na kabul edildi, bu ilk olarak oyunculuk ilgisini çekti. Moretz, Trevor'un çizgileri okumasına yardımcı olacak ve ona okulda öğrendiği bazı oyunculuk teknikleri öğretti. Moretz oyunculuktan ne kadar çok keyif aldığını fark ettiğinde, ailesi becerilerini profesyonelce uygulayabilir mi diye görmek için bazı seçmelere katılmaya karar verdi.
Oretz'in Hollywood'daki ilk oyunculuk rolü CBS serisi The Guardian'ın iki bölümünde Violet idi ve ilk film rolü Beholder'ın Kalbi'ndeki Molly'ydi. 2005 yılında Amityville Korku'nun yeniden yarattığı ikinci büyük ekran rolüne kadar, Genç Sanatçı Ödülü adaylığına layık görüldü. Amityville'den sonra Moretz, TV'de birkaç konuk rol aldı ve Big Momma's House 2'de küçük bir rol aldı. Yinelenen TV karakterlerinde Kirli Seksi Paraya Kiki George ve Desperate Housewives'de Sherri Maltby yer alıyor. Moretz ayrıca My Friends Tigger & Pooh'daki Darby karakterinin ABD sürümünü dile getirdi. Moretz, The Poker House'da Cammie, suistimal edilen bir çocuk olarak da rol aldı.
Moretz, 2010 yılında, Mark Millar ve John Romita'nın Jackie Chan'ın dublör mürettebatı ile üç ay boyunca eğitilmiş olan John Romita, aynı adı taşıyan çizgi roman dizisine dayanan yönetmen Matthew Vaughn'un aksiyon filmi Kick-Ass'de Hit-Girl olarak göründü. Çekim yaparken kendi stunlarının çoğunu yaptı. Gençliğinden dolayı, şiddet filmindeki rolüyle ilgili bir tartışma vardı. Onun performansı için geniş bir eleştirmen beğeni topladı. Roger Ebert filmi yalnızca bir yıldızla paylaştı ancak Moretz hakkında şunları yazdı: "Onun karakteri hakkında ne söylerseniz söyle, fakat Chloë Grace Moretz'in varlığı ve itirazı var." Aynı yıl 12 yaşındaki vampir Abby'yi Let me In (2010), Birleşik Krallık / ABD'de oynadı. Let the Right One In'in İsveçli filminin yeniden yapımı. Kasım 2010'da 13 yaşındayken Moretz "Hollywood'un en işlek oyuncusu" olarak anıldı.
Moretz, 2011 suç gerilimi Texas Killing Fields'da Ann Sliger rolünü oynadı. Aynı yıl, 11 Oscar'a aday gösterilen Hugo Cabret'in Buluşu adlı 3 boyutlu film uyarlaması olan Martin Scorsese'nin Hugo'sunda Isabelle'i canlandırdı. Asa Butterfield, Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen ve Helen McCrory'nin başrollerinde oynadı. Moretz, Andrea Portes'in roman uyarlaması olan Hick'te rol aldı. Karanlık Gölgeler adlı 2012 Tim Burton filminde popüler sabun operasının yeniden yapımcısı olarak isyankar bir genç kız olan Carolyn Stoddard rolünü oynadı.
Aynı yıl, film 43'de kısa bir bölümde yer aldı ve Stephen King tabanlı bir filmin yeniden yapımında başlık karakterini oynadı; 2013'te, Hit-Girl rolünü tekrar eden Kick-Ass 2'de tekrarladı. Carrie, yönetmen Kimberly Peirce. Moretz ayrıca video oyunları için sesli çalışmalar yaptı. Kick-Ass için Hit-Girl: The Game rolü tekrarlandı ve şerefli Lady Emily'yi oynadı. Ekim 2012'de neden daha koyu, rahatsız edici karakterler oynamak isteyeceğini sorduğunda Moretz, bu kadar mutlu bir aile yaşamına sahip olduğunu ve oldukça farklı karakterler oynamakta zorlandığını söyledi. 25 Mart - 27 Nisan 2014 tarihleri ​​arasında Moretz, Steven Soderbergh'in yönettiği Kütüphanedeki Off-Broadway ilk çalışmasını yaptı.
Moretz, Gayle Forman'ın If I Stay (2014) uyarlamasında kahramanı Mia'yı canlandırdı. Hikaye, 17 yaşındaki bir klasik müzisyeni izliyor; bu arada, ailesi ile ilgili olarak katastrofik bir kazanın ardından ve bedensiz bir tecrübe yaşıyor. Filmin kritik yanıtı karışıktı; 122 değerlendirmeye dayanan% 35 olumlu bir derece ve Rotten Tomatoes tarafından toplanan ortalama 5/10 ortalama eleştirmenlerin oybirliğiyle Moretz'e "herkesi" verdikleri için övdü. Moretz, daha sonra Riff Yancey'nin en çok satan romanının uyarlaması olan The 5th Wave'de Cassie Sullivan olarak rol aldı. Film, Ocak 2016'da piyasaya çıktı. Sony Pictures'ın Hannah Minghella Moretz'in "Cassie'yi bu kadar çekici bir karakter haline getiren kalbi, gücü ve kararlılığı somutlaştırdığını" söyledi.
Moretz, Komşular 2: Sorority Rising filminde Zac Efron ve Seth Rogen ile birlikte rol aldı: 2016 Neighbours'a olan netice. Temmuz 2015'te suç suçlaması Kasım Suçluları filminin çekimini tamamladı. Yaklaşan roller arasında Susannah Cahalan'ın anısına dayanan, Beyin Ateşi yer alıyor. Moretz, başka bir projeye adamış olan Dakota Fanning'in yerini aldı.
Kasım 2015'te Moretz, Shane Carruth'un üçüncü filmi The Modern Ocean'a bağlandı. Toplulukta yer alan oyuncu Asa Butterfield, Anne Hathaway, Daniel Radcliffe ve Keanu Reeves'tir. Ayrıca Kasım ayında Moretz, Richard Curtis tarafından yazılmış olan Universal Studios'un Hans Christian Andersen'in The Little Mermaid adlı canlı aksiyon versiyonunun yıldızı olarak ilan edildi.
Moretz, Nisan 2016'da Mike Birbiglia ve Sheila Nevins'in yanısıra Tribeca Film Festivali Anı Kısa Film Yarışması jürisinin üç üyesinden biri olarak seçildi. Eylül 2016'da, Kasım Suçluları ve Ateş Üzerindeki Beyin ile geri döndükten sonra, Moretz gelecekteki film projelerinin hepsinden vazgeçtiğini açıkladı. "Ben kim olduğumu tekrar değerlendirmek ve kendimi yine rollerim içinde görmek istiyorum, yavaşlamam gerektiğini fark ediyorum" dedi. Bunun yerine, iki televizyon projesi de dahil olmak üzere, üretime odaklanacak.
Moretz, Flaunt, Vogue, Teen Vogue, Jalouse, Marie Claire, Röportaj, Elle, Aşk Dergisi, Crash Dergisi, InStyle ve diğer pek çok dergi için editöryel, özellikler ve kapaklar da dahil olmak üzere çok sayıda fotoğraf çekiminde rol aldı. Ayrıca, Paris Moda Haftası'nda Dior Bahar / Yaz 2013 gibi çeşitli haute couture etkinliklerine davet edildi. 2012'de Max Mara'nın imzası ona "Max Mara Geleceğin Yüzü" ödülünü verdi. 2012'de Moretz, çeşitli etkinliklerde, videolarda ve raporlarda görünen Amerikan genç giyim perakendecisi Aéropostale'nin yüzü oldu. Şubat 2013'te Elle dergisinde "Elle Stili Ödülleri" galasında "Next Future Icon Award" ı ödüllendirildi. Londra.
Moretz, Los Angeles'taki Studio City'de yaşıyor. Kardeşi Brandon, işletme müdürü olarak görev yapıyor. Erkek kardeşi Trevor, 2010 yılından bu yana oyunculuk koçu olarak çalışıyor ve anne-babası katılamadığı zamanlarda gezi ve basın tarihlerinde eşlik ediyor. Mesleki ve kişisel yaşamı arasında açık bir ayrım sağlamak için, Moretz arkadaşlarını film setlerine ya da ilkel davetlere davet etmez; Çalışmaya odaklanmasının ve çalışmadığında arkadaşlarıyla rahatlamanın daha kolay olduğunu söylüyor.
Moretz halka açık LGBT eşitlik haklarını destekledi. Kendisini bir feminist olarak görüyor ve aşırı derecede cinsel tercih edilen film karakterlerini geri çevirdi. 2014'teki Ekolayzer filminde bir genç fahişe rolünü üstlendi, çünkü karakteri sadece bir "arsa aracı" yerine "çok gerçekçi" hissetti. Ekim 2014'te Moretz, Time dergisinin yılın en etkileyici 25 gençlerinden birisidir.
11 Mayıs 2016'da Moretz, James Corden ile Geç Geç Gösterisinde, emekli profesyonel futbolcu David Beckham'ın oğlu Brooklyn Beckham ile moda tasarımcısı ve eski Spice Girls üyesi Victoria Beckham'la bir ilişki içinde olduğunu açıkladı.
  Chloë Grace Moretz Haberleri Tümünü Gör
Kitap Uyarlaması November Criminals'tan İlk Fragman Geldi!20 Eylül 2017
Sam Munson'ın aynı adlı kitabından.....
Haberi Oku   358   0
Kadınlar Yürüyüşü'ne Ünlü Aktrislerden Destek!24 Ocak 2018
Kadınlar Yürüyüşü'nde ünlü kadın oyuncular da vardı....
Haberi Oku   270   0